ارزش‌افزوده‌ای نصیب کشاورزان نمی‌شود

0
قنبری، معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت: نبود صنایع تبدیلی در استان باعث شده تا ارزش‌افزوده‌ای نصیب کشاورزان نشود و گاه حتی برداشت محصول برای کشاورز به‌صرفه نباشد.
به گزراش مزرعه سبز به نقل از بازار، محمود قنبری اظهار داشت: نبود صنایع تبدیلی در استان باعث شده تا ارزش‌افزوده‌ای نصیب کشاورزان نشود و گاه حتی برداشت محصول برای کشاورز به‌صرفه نباشد درصورتی‌که اگر یک کارخانه بتواند محصول کشاورزی را فراوری و وارد بازار مصرف کند، علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، مسیر توسعه کشاورزی را در منطقه هموار می‌کند.
وی در ادامه افزود: این استان با تولید سالانه هزاران تن محصولات مختلف زراعی و دامی، قطب تولید محصولات کشاورزی است که با توسعه صادرات زنجیره تأمین امنیت غذایی کشاورزی در این منطقه کامل می‌شود.
معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت: کشاورزان خراسان شمالی با سختی و کمبودهای فراوان به‌ویژه در دسترسی به آب زراعی، محصولات باکیفیتی تولید می‌کنند ولی هم‌زمانی ورود محصولات سایر استان‌های کشور به بازار مصرف، باعث می‌شود که تولیدات باکیفیت کشاورزان، امکان عرضه به بازار را نداشته باشد.
قنبری عنوان کرد: امسال ۳۵ هزار تن سیب‌درختی، سه هزار تن گیلاس، ۵۰ هزار تن انگور، یک هزار تن پسته، شش هزار تن محصولات گلخانه‌ای و یک هزار تن زعفران مازاد در این استان ظرفیت صادرات را داشت که به‌خوبی این امر اجرا نشد.
وی گفت: رایزنی‌های خوبی در این زمینه توسط اتاق بازرگانی استان انجام شد ولی این ظرفیت همچنان مغفول مانده است.

انتهای پیام/

مقاله قبلیتهران پرنده ندارد
مقاله بعدیافزایش صادرات فلفل دلمه از ترکیه به روسیه

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید