مدیر حقوقی سازمان مرکزی، آن کار دیگر می‌کند

0

امضای مدیر حقوقی سازمان مرکزی تعاون روستایی پای فروش 10تن زعفران؟

مزرعه سبز: خبرنگاران پرسیده اند آیا کمیسیون معاملات سازمان مرکزی تعاون روستایی مجوز فروش زعفران یا ترک مناقصه یا عدم دریافت تضمین مالی را امضاء کرده است و آیا امضاء مدیر حقوقی سازمان مرکزی پای ان هست یا خیر؟
اخیرا احتمال داده می شود ده تن زعفران باکیفیت (حدود 400 میلیارد تومان) بدون مجوز اعضای هیات مدیره سازمان (طبق ماده 34 ) و شاید کمیسیون معاملات به یک خریدار مازندرانی فروخته شده باشد.

خرد کردن زعفران برای فرار از حق بیت المال

به نظر می رسد که زعفران ها برای فروش راحت تر و عبور از بورس به تناژ کوچک تقسیم بندی شده و با پارتی 10 تنی، آن هم بدون دریافت ضمانت نامه بانکی نقدی و یا دستور ترک مزایده توسط وزیر فروخته شده است.

وزیر جهاد کشاورزی مسئول مستقیم است

قاعدتا در بحث معاملات سازمان مرکزی تعاون روستایی وزیر جهاد کشاورزی اختیارات خود را به رئیس سازمان تفویض می کند و در این حرکت پس از تصویب کمیسیون و هیات مدیره، جبرا باید مدیر حقوقی سازمان مرکزی تعاون روستایی قرارداد خام را تایید و پاراف و نهایتا قرارداد اصلی را در صورت رعایت همه مفاد قانونی امضا می کند یا تخلف ها را به سازمان های مسئول بالاتر، اعلام می نماید.
مفاد قرارداد خام نشان می دهد 10 تن زعفران فروخته شده بدون دریافت تضمین نقدی بانکی و تنها با پیش پرداخت 10 درصدی، بدون دستور مستقیم وزیر برای ترک مزایده به خریدار داده شده تا ان شاء لله بعدا پول آن را به سازمان بدهد و بعدا دستور و مجوز ترک تشریفات را بگیرد.

مدیر حقوقی سازمان زیر پای وزیر جهاد کشاورزی را خالی کرد

مسلما چنین قراردادی که از معامله کوچک (پیش از 65 میلیون تومان) گذر کرده می بایست در ستاد ایرانsetadiran.ir ثبت می شده یا باید برای عرضه و فروش در بورس دستورات لازم را می گرفته، اما اینک احتمالا  با امضای و تایید مدیر حقوقی سازمان مرکزی تعاون روستایی به نوعی از دست رفته است.

یا تخلف محرز یا ترک فعل محرز

کارشناسان می گویند چنانچه مدیر حقوقی سازمان مرکزی تعاون روستایی چنین قراردادی را امضا کرده باشد تخلف محرز صورت گرفته و در صورتی که این قرارداد را امضا نکرده و چشم بر آن بسته باشد ترک فعل محرز صورت گرفته و در هر صورت به نوعی مشارکت در حیف و میل اموال دولت تلقی می شود که باید سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات و حراست وزارتخانه سریعا ورود کنند.

دقت در رزومه کاری و سوابق مدیر حقوقی

در صورت ثبوت چنین پروژه‌ای پیشنهاد می شود پرونده های مدیر حقوقی در محل قبلی خدمت و استان محل خدمت مورد بررسی دقیق قرار گیرد.
مقاله قبلیافزایش تجارت ایران و قزاقستان تا سقف ۳ میلیارد دلار
مقاله بعدیجزئیات تهاتر کالایی ایران و برزیل

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید