هشدار به کشاورزان درباره بارش برف و باران

0
مدیرکل پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به پیش‌بینی بارش برف و باران طی دو روز آینده، به کشاورزان توصیه می شود که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حقیقت گفت: با توجه به شرایط جوی و پیش بینی بارش باران و برف طی چند روز آینده، کشاورزان در مزارع کلزا از کود پتاسه استفاده کنند و گلخانه داران در ساعات ۱۰ تا ۱۲ ظهر اقدام به انجام هرس کنند تا آفتاب باعث خوب شدن زخم هرس شود.
براساس آمار مرکز پایش هواشناسی کشاورزی از ابتدای سال زراعی تا روز گذشته مجموع بارش کشور ۹۸.۶میلی متر، در مدت مشابه سال قبل ۷۶.۵ میلی متر و در دوره بلندمدت ۹۸.۸ میلی متر بوده که این امر افزایش ۲۸.۹میلی متر نسبت به سال قبل و کاهش ۲ دهم درصدی نسبت به دوره بلندمدت نشان می دهد.
آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد که فردا بارش در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و ارتفاعات زاگرس بارش برف و باران و وزش باد شدت می گیرد.
بنابر گفته کارشناسان سازمان هواشناسی، علی رغم‌افزایش بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل در بسیاری از استان های کشور همچون ایلام، کرمانشاه، خوزستان، خراسان شمالی، گلستان، همدان و تهران نسبت به دوره بلندمدت کم بارشی داریم.
مطلب قبلیصادرکنندگان محصولات کشاورزی باید شناسنامه‌دار شوند
مطلب بعدیفاسد شدن چند 100 تن سویای دامی در بندر امام (ره)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید