محصولات ارگانیک، ضامن سلامت جامعه

0
اهمیت مصرف محصولات ارگانیک هر روز دامنه گسترده‌تری پیدا می‌کند، افزایش آگاهی مردم از مضرات استفاده از کود و سم شیمیایی در بروزانواع و اقسام بیماری ها ، موجب شده هرروز جمعیت بیشتری به مصرف مواد ارگانیک روآورند.
به گزارش مزرعه سبز، تحقیقات صورت گرفته نیز، حاکی ازین است که سلامت و کیفیت محصولات ارگانیک نقش بسزایی در سلامت افراد دارد. به طور مثال، بررسی های به عمل آمده، نشان می دهد محصولات ارگانیک در جلوگیری از اضافه وزن و بیماری های آلرژیک نقش قابل توجهی دارند.
همچنین در این تحقیقات مشخص شده است که مقدار مواد مغذی و آنتی اکسیدانی هایی مثل فلانوئیدها در گوجه فرنگی های ارگانیک، دو برابر گوجه فرنگی های معمولی است .
این موضوع در مورد سایر میوه و سبزی وصیفی جات نیز،صدق می کند و موجب شده مصرف کنندگان محصولات ارگانیک، خصوصا شخصیت های مهم و برجسته هنری نیز، شخصا به تولید محصولات ارگانیک بپردازند؛ در زمره این تولیدکنندگان شخصیت های معروفی دیده می شوند که در ادامه به اسامی آنها اشاره می شود؛

آدم‌های معروف چه می‌خورند؟

میشل اوباما
از آنجا که محصولات غیر ارگانیک اجازه ورود به کاخ سفید را ندارند، از زمان میشل اوباما قرار شد داخل کاخ، یک مزرعه ارگانیک ایجاد شود، البته رسیدگی به این مزرعه از تفریحات خود میشل اوباما هم بود. این موضوع در زمان رئیس جمهور بعدی هم ادامه پیدا کرد.
آنجلینا جولی
آنجلینا قبل از طلاق، 1000 هکتار باغ ارگانیک داشت، که بعد از جدایی از همسرش، این زمین ها در جنوب فرانسه به 500 هکتار کاهش یافت. البته آنجلینا هنوز به طور دائمی تبلیغات برای حفظ محیط زیست به تبلیغات محصولات ارگانیک ادامه می دهد.
جسیکا آلبا
جسیکا از جمله افرادی است که به جز محصولات ارگانیک چیز دیگری مصرف نمی کند. او بقدری در این زمینه جدیست که حتی لباس بچه و ملحفه های داخل خانه اش هم از الیاف ارگانیک بدون استفاده ازسم تهیه شده است
استینگ، گیتاریست و موزیسین معروف
استینگ بطوررسمی تولید کننده روغن زیتون و انگور ارگانیک در مزرعه خودش است.
مورگان فریمن
مورگان هیچ وقت عسل صنعتی مصرف نمی کند. فریمن با تاسیس مزرعه 124 هزار هکتاری، شروع به تولید عسل طبیعی کرد و پس از آن، فقط عسل ارگانیک مصرف می کند.
اپرا وینفری
اپرا یک مزرعه 16 هکتاری ارگانیک در دهانه آتشفشان خریداری کرده و از تخم مرغ تا میوه و سبزی ارگانیک را خودش تولید می کند. محصولات تولیدی او بقدری زیاد است که مازادش را نیز به فروش می گذارد.
ماریندا کر
ماریندا علاوه برمصرف محصولات ارگانیک، یک برند لوازم آرایشی ارگانیک هم ایجاد کرده وبه تبلیغات فراوانی هم دراین باره می پردازد.
نیکول کیدمن
نیکول کیدمن بطور کلی در مزرعه ارگانیک خود واقع در ایالت تنسی ساکن است. البته به نظر می رسد او درتولید محصولات ارگانیک در استرالیا سابقه خانوادگی نیز دارد.
مارک روفالو
مارک روفالو یک کتاب در مورد کشاورزی ارگانیک و تخصص خانوادگی اش در این باره نوشته است، او در حوزه محیط زیست، فردی بسیار فعال هست وبه سخنرانی های زیادی نیز می پردازد.
جیک گیلن
جیک گلین نیز مانند بقیه ثروتمندان دارای مزرعه است؛ علاوه براین، در مدارس به کار آموزش کشاورزی بدون سم و کود هم مشغول است.
گوئنت پالترو
تولید کنندگان سم و تراریخته، دشمن درجه یک “گوئنت پالترو” هستند. او وبسایت معروفی درست کرده که در آن به فروش محصولات ارگانیک می پردازد و مرتبا،علیه محصولات تراریخته به تبلیغ می پردازد.
جولیا رابرتز
جولیا هم صاحب یک مزرعه بزرگ ارگانیک است.
و اما خاندان سلطنتی انگلیس
این خاندان، صاحب 37 هکتار باغ ارگانیک هستند. باغ هایی که حتی آبیاری آنها نیز، با آب داخل باغ فراهم می شود تا هیچگونه آلودگی سم و کود شیمیایی وارد آن نشود. حتی علوفه گاوهای سلطنتی هم از داخل همین باغ ها تامین می شود تا خاندان سلطنتی به غیر ازمحصولات ارگانیک، لب به مواد دیگری نزنند و سلامتی شان به خطر نیفتد.
با وجود اهمیتی که کشورهای پیشرفته برای سلامت مردم خود قائلند و تولید و مصرف محصولات ارگانیک در این کشورها هر روز بیشتر می شود متاسفانه، صادرات محصولات تراریخته و سموم شیمیایی به جهان سوم با قدرت ادامه دارد، موضوعی که باید بطور جدی با آن برخورد شده و به طرز صحیح، مدیریت شود.

فریبا نبوی طهرانی فر

 

مقاله قبلیکمبود آب در مناطق سیل زده
مقاله بعدیگرانی و خشکسالی نفس دامداران را گرفت

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید