نگرانی مردم از کم توجهی دولت به کنترل بازار

0
کنترل بازار و افزایش قیمت‌ها در بسیاری از موارد تناسب چندانی میزان درآمد مردم ندارد و به صورت جهشی انجام می‌گیرد. متناسب نبودن روند افزایش قیمت‌ها با افزایش درآمد حقوق بگیران و دستمزدبگیران موجب کاهش مستمر قدرت خرید صاحبان درآمد ثابت و فشار بیشتر بر طبقات ضعیف و متوسط جامعه و افزایش بیشتر اختلاف طبقاتی شده است.
در این رابطه مجتبی یوسفی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی معتقد است دولت باید هرچه سریع‌تر به بحث کنترل بازار و مهار تورم ورود کند. یوسفی در خصوص برنامه‌های دولت برای کنترل بازار و جلوگیری از افزایش قیمت کالاها، اظهار کرد: مردم به دولت امید بسته‌اند و امیدواریم در عمل اتفاقاتی بیافتد که به سود مردم باشد و آن را لمس کنند. دولت برنامه‌هایی برای کنترل بازار و جلوگیری از افزایش قیمت اقلام ارائه کرده است و ما در مجلس شورای اسلامی منتظر هستیم تا ببینیم خروجی این برنامه‌ها چه خواهد شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به ایسنا گفت: اولویت اول برای حل مشکلات مردم، کاهش تورم و جلوگیری از افزایش قیمت اقلام است زیرا همه مردم در این خصوص دغدغه‌هایی دارند که باید به آن‌ها توجه شود. دولت باید هرچه سریعتر به بحث کنترل بازار و مهار تورم ورود کند و با انجام اقداماتی در قالب برنامه‌های ارایه شده، شرایط کنونی بازار را بهبود ببخشد.
گفتنی است در شرایط کنونی به واسطه شرایط بد اقتصادی و افزایش بی ضابطه تورم در کشور، زندگی مردم به ویژه اقشار متوسط و ضعیف با مشکلات بسیاری مواجه شده است که انتظار می رود تا نگاه ویژه‌ای به این مساله شود.
مقاله قبلی2 هزار هکتار از اراضی قله دماوند به بیت المال بازگشت
مقاله بعدیعباس عسکرزاده، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی شد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید