قیمت ۹۵۰۰ تومانی گندم سبب خودکفایی می‌شود

0
دبیرخانه کشاورز گلستان گفت: قیمت خرید تضمینی گندم کیلویی ۹ هزار و ۵۰۰ تومان در کمیسیون تلفیق مطرح شده که در صورت تصویب باعث خودکفایی گندم می شود.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از بازار، علیقلی ایمانی اظهار کرد: شورای قیمت گذاری طیق قانون ملزم است نرخ محصولات کشاورزی را مطابق ضوابط تعیین و ابلاغ کند.
وی افزود: امسال شورای قیمت گذاری نرخ خرید گندم را هفت هزار ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد اما در کمیسیون تلفیق این مسئله مطرح شد که با توجه به اینکه ما با ارز ۴۲۰۰ گندم را از خارج وارد کشور کنیم این ارز را تبدیل به ریال کنیم و قیمت گندم داخلی را همتراز با قیمت گندم خارجی خریداری کنیم.
ایمانی با اشاره به اینکه اگر این اتفاق بیفتد مزیت های زیادی دارد، خاطرنشان کرد: قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ تومانی گندم سبب می شود تا تولید داخلی رونق پیدا کند، کشاورز نیز به سود برسد و نیاز کشور نیز تامین و ما نیز مانند سال های گذشته در این حوزه به خودکفایی برسیم.
دبیرخانه کشاورز گلستان گفت: این مصوبه در حال حاضر ضمانت اجرایی ندارد برای اینکه کمیسیون تلفیق این طرح را مطرح کرده است اما باید در صحن مجلس رای بیاورد تا به شورای قیمت گذاری ابلاغ شود و این شورا نیز این مصوبه را بررسی و به جهاد کشاورزی ابلاغ می کند.
مطلب قبلیهشدار، اسفند دیوانه در راه است
مطلب بعدیقیمت‌های دستوری را متوقف کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید