تولید 98 درصد دنباله‌‌بندها در کشور

0
سرپرست معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر بیش از 98درصد دنباله‌‌بندها در کشور تولید می‌شود.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از روستانیوز، علیرضا مهاجر در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای) مشهد اظهار داشت: با ارتقاء کیفیت، کمیت و تکنولوژی امکان تولید 100درصدی دنباله بندها در کشور وجود دارد.
وی در مورد اهمیت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در مشهد بیان کرد: مشهد یکی از شهرهای بزرگ کشور به لحاظ توریستی، صنعتی، اقدامات زیربنایی، تولید ادوات کشاورزی نظیر دنباله بندها، ملزومات آبیاری مدرن و تولید بذر است.
مهاجر افزود: با توجه به پتانسیل‌های بالای استان خراسان رضوی، این نمایشگاه به دلیل جذب کشاورزان و متخصصان حوزه‌های مختلف کشاورزی می‌تواند نیاز کشور را به تولید دنباله بند در داخل کشور تأمین کند.
وی در مورد اهمیت تکنولوژی در بخش کشاورزی بیان کرد: در این سال‌ها تمام فکر ما تولید تراکتور بود درحالی‌که ارتقاء تکنولوژی کاشت، داشت و برداشت بسیار مهم‌تر از تولید تراکتور است.
مهاجر ادامه داد: در زمینه تکنولوژی در بخش کشاورزی نسبت به سایر کشورها عقب هستیم و البته در این سال‌ها خوشبختانه قدم‌های مؤثری برای رفع این نواقص برداشته‌ایم.
گفتنی است، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای مشهد) از امروز سه‌شنبه پنجم بهمن‌ماه افتتاح شد و تا روز جمعه هشتم بهمن‌ماه پذیرایی علاقه‌مندان و فعالان بخش کشاورزی است.

انتهای پیام/

مقاله قبلیتولیدکنندگان تخم‌مرغ ۵۲ روز نهاده دریافت نکردند
مقاله بعدیثبت قیمت ماشین‌آلات کشاورزی در سامانه 124

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید