تذکر کتبی 78 نماینده مجلس به رئیس جمهور و دولتش

0

دولت نسبت به گرانی‌ها اقدام عاجل کند

78 نفر از نمایندگان مجلس در تذکری به رئیس جمهور، خواستار لزوم اقدامات عملی و آنی دولت در خصوص افزایش افسار گسیخته قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم شدند.
به گزارش مزرعه سبز، این تذکر که بر ضرورت تدبیر و اقدام عاجل در خصوص افزایش افسارگسیخته قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تاکید دارد به شرح زیر است:
همانگونه که مستحضرید مجددا قیمت اقلام مصرفی مردم همچون برنج، گوشت قرمز، سیب‌زمینی و افزایش چشمگیر داشته است؛ ضمن تقدیر از همه زحمات متولیان، متاسفانه نتیجه مثبتی از اقدامات دولت در بازار دیده نمی شود و افسارگسیختگی قیمت اقلامی همچون برنج که امسال با افزایش‌های پی‌درپی در سال جاری رکورد شکسته بیانگر این است که نیازمند ورود بیشتر و تدبیر جدی دولت و ستاد تنظیم بازار می‌باشیم.
راه‌اندازی سامانه بازرگام اقدام ارزشمندی بود، ولی با توجه به تعداد بسیار کم استان‌ها و شهرهای تحت پوشش و همچنین عدم آشنایی هموطنان با این سایت، به نظر می‌رسد می‌بایست اقدامات بیشتری مبتنی‌بر کف بازار و نه مبتنی‌بر سامانه بازرگام شکل گیرد.
همانگونه که مستحضرید با توجه به مشکلات اقتصادی مردم با مشکلات روبه‌رو هستند و افزایش قیمت‌ها باعت فشار مضاعف بر مردم به‌ویژه اقشار کم‌درآمد شده است، آن هم در حالی که در آستانه اسفندماه و ورود به سال 14۰۱ هستیم.
اینجانب و همکارانم در مجلس شورای اسلامی شبانه‌روز نگران هستیم که چگونه یک کارمند یا کارگر با حداقل حقوق ناچیزی که دریافت می‌کند، می‌تواند با این افزایش لجام گسیخته قیمت‌ها و همچنین افزایش بی‌رویه میزان رهن و اجاره منزل، هزینه‌های زندگی خود را مدیریت کند؟
خواهشمند است با قید فوریت تدبیری فرمایید و اقدامات اثربخش را جهت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در دستورکار قرار دهید. هموطنان بیش از این توان تحمل افزایش قیمت‌ها را ندارند و منتظر اقدام عاجل دولت محترمند.
مقاله قبلیسناریوی تلخ پیاز باز هم تکرار می‌شود
مقاله بعدیبا فرمان رئیس‌جمهور مبارزه با جنگل‌ خواران آغاز شد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید