مجلس انقلابی، مشکلات معیشتی و طرح صیانت

0
مزرعه سبز: در حالی‌که مردم غرق در مشکلات معیشتی هستند و هر روز یکی از اقلام خوراکی گوی سبقت در گرانی را از دیگری می‌رباید، مجلس انقلابی فقط در پی مواردی است که نه تنها دردی از مردم دوا نمی‌کند، بلکه بر آتش ناامیدی آنان بنزین می‌ریزد تا بار دیگر خشم اجتماعی فوران کند و گسست اجتماعی مردم از مسئولان بیش‌تر شود.
یادداشت/ مهدی احمدی لفورکی؛ فعال رسانه‌ای: این روزها که کمبود و گرانی برنج و سیب‌زمینی و افت شدید سرعت اینترنت داد مردم را درآورده، مجلس انقلابی در اثنای بررسی بودجه 1401 و طی یک جلسه 45دقیقه‌ای به فکر تصویب طرح صیانت افتاده، طرحی که هم‌اکنون در خود مجلس مخالفان بسیاری دارد و سبب شده کارشناسان و صاحب‌‌نظران بسیاری به آن خرده بگیرند.
افت شدید سرعت اینترنت اما این روزها نه تنها داد مردم عادی، بلکه صدای کسب‌وکارهای اینترنتی را هم درآورده و سبب شده نسبت به تبعات اجرای این طرح هشدار دهند.
اما به‌راستی مجلس انقلابی که شعار حمایت از معیشت مردم آن گوش فلک را کر کرده بود، برای سفره هر روز در حال کوچک‌تر شدن مردم چه کرده است؟ ترس برخی مسئولان از فضای مجازی برای چیست؟
حقیقت آن است رفتار نادرست و ترک فعل برخی مسئولان چنان در فضای مجازی آشکار می‌شود که بقیه از این‌که چنان بلایی سر خودشان بیاید، می‌ترسند.
سال‌ها قبل هر مسئولی هرچه می‌خواست می‌کرد و مردم عادی نمی‌دانستند چه شده. حالا اما نماینده مجلسی که زیر گوش سربازی می‌زند، دیگری که به کارمند اداره پست اهانت می‌کند، فرمانداری که می‌خواهد در دهان خبرنگاری بابت سوالش بکوبد و برخی مسئول‌نماها نمی‌توانند تاوان بی‌اخلاقی خود را ندهند و از مهلکه بگریزند و به کار خود ادامه دهند.
بر همگان آشکار است که فضای مجازی آسیب‌هایی نیز دارد که باید با اتخاذ تدابیر مناسب برای رفع آن‌ها کوشید، ولی این‌که این فضا بستری برای آشکار شدن وعده‌های توخالی و ترک فعل برخی افراد شده، شکی وجود ندارد. حافظه تاریخی ما ایرانی‌ها کم است، اما شما به وعده‌های انتخاباتی همین مسئولان فعلی نگاه کنید و فیلم‌های منتشرشده قبل و بعد از انتخابات آن‌ها را ببینید تا متوجه شوید چرا از فضای مجازی می‌ترسند. اگر واقعاً مسئولان ما خوب عمل کنند و به وعده‌هایی که داده‌اند جامه عمل بپوشانند، نباید از فضای مجازی بترسند.
مقاله قبلینیاز سالانه کشور به ۳۵ هزار تن سم
مقاله بعدینهضتی برای آبادانی روستاها

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید