عرضه 521 هزار تن گوشت مرغ در پاییز امسال

0
با کمرنگ شدن و فعال نبودن عمده کشتارگاه‌های مدرن استان تهران در فصل پاییز امسال ۵٢١ هزار تن گوشت مرغ توسط کشتارگاه‌های رسمی کشور عرضه شد.
به گزارش مزرعه سبز، براساس آخرین آمارهای منتشر شده در سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، مقدار ۵۲۱ هزار تن گوشت انواع طیور و ۵۴ هزار و ۹۴۷ تن انواع گوشت قرمز در کشتارگاه‌ها عرضه شده است که به دلیل اختلال و تعطیلی کشتارگاه‌های استان تهران در اثر تصمیم‌گیری غلط دولت بیش از دوهزار نفر از پرسنل و کارکنان کشتارگاه‌های استان تهران از کار بیکار بودند و از طرفی دولت نتوانست قیمت مرغ را کنترل کند.
براساس اعلام مرکز آمار ایران در پاییز امسال وزن گوشت انواع طیور عرضه شده در کشتارگاه‌ها ۵۲۱ هزار تن بوده است که از این میزان حدود ۵۰۸ هزارتن معادل ۹۷.۵ درصد مرغ و خروس و نزدیک به 13 هزارتن معادل ۲.۵درصد گوشت سایر طیور عمدتاً بوقلمون، بلدرچین، شترمرغ و کبک بوده است.
افزایش ناچیز دو درصدی مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در فصل پاییز ١٤٠٠ نسبت به فصل تابستان ١٤٠٠ نیز حکایت از مخالفت از کار و تلاش کشتارگاه‌های استان تهران دارد.
در رابطه با گوشت قرمز نیز لازم به یادآوری است که وزن گوشت قرمز عرضه‌شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در آذر امسال جمعاً ۵۴هزارو ۹۴۷ تن بوده که از این میزان گوشت گاو و گوساله با ۲۸هزار و۸۰۹تن معادل ۵۲.۴درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است و گوشت گوسفند و بره نیز با وزن ۲۱هزارو۷۴۴تن، بز و بزغاله با ۳۳۶۸ تن و سایر انواع دام با هزار و 26 تن، به‌ترتیب ۳۹٫۶ درصد، ۶٫۱ درصد و ۱٫۹ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.
همچنین مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در آذر ۱۴۰۰ نسبت به ماه قبل (آبان) در حدود سه دهم درصد کاهش داشته است.
مطلب قبلیآگاهی جامعه لازمه پیشرفت
مطلب بعدیاجرای کاداستر و سنددارشدن اراضی طی ۴ سال آینده

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید