تولید و عرضه ده‌ها میلیون دوز واکسن دام و طیور

0
ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: امسال ده‌ها میلیون دوز واکسن های مختلف در حوزه‌های دام، طیور و آبزیان در داخل توسط شرکت های خصوصی تولید و وارد بازار شده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از ایانا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امروز شنبه در حاشیه بازدید خود و وزیر جهاد کشاورزی از خط تولید واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شرکت واکسن سازی دانش بنیان پسوک در منطقه ماهدشت کرج، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از زحمات وزیر جهاد کشاورزی به دلیل اهتمامی که از همان ابتدا چه آن زمان که در مجلس شورای اسلامی بودند و چه امروز که وزیر هستند در حوزه اقتصاد دانش بنیان همواره همراهی و حمایت کردند، تقدیر و تشکر می کنم.
وی افزود: طی سه سال گذشته بحث ورود شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه واکسن و داروهای دام و طیور و آبزیان را آغاز کردیم. ستاری خاطرنشان کرد: در حوزه بیوتک انسانی خیلی وضعیت فوق العاده است، شرکت های بزرگی داریم و بسیاری از این شرکت ها را به سمت فعالیت در حوزه حیوانی هدایت کرده ایم.
معاون علمی و فناوری رئیس ‌جمهور ادامه داد: از سوی دیگر شرکت هایی در این حوزه در حال فعالیت هستند که مشکلات فراوانی در واردات بیش از اندازه محصولات دارند.
وی با بیان این که این شرکت ها امروز دارای اثربخشی در تولید واکسن بومی هستند، عنوان کرد: امسال ده ها میلیون دز واکسن های مختلف در حوزه های دام، طیور و آبزیان در داخل توسط شرکت های خصوصی تولید و وارد بازار شده است.
ستاری با اشاره به این که امروز خطوط تولیدی فوق العاده ای در حال احداث است، تصریح کرد: این واحدها به تدریج افتتاح می شوند و با بهره برداری از آنها در حوزه واکسن سازی اتفاقات خوبی در شرکت های خصوصی در حال رخ دادن است.

انتهای پیام/

مقاله قبلیکشاورزی قراردادی؛ امیدهایی در دور دست
مقاله بعدی«ورسک اتصال» نامی آشنا در آبیاری‌های نوین

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید