یک هزار هکتار از باغات چای به چرخه تولید بازگشت

0
رئیس سازمان چای کشور گفت: اختصاص اعتبار ۷۵ میلیارد تومانی می‌تواند میزان قابل توجه‌ای از باغات را به چرخه تولید بازگرداند.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حبیب جهانساز در گفتگویی با اشاره به اختصاص اعتبار ۷۵ میلیارد تومانی روز گذشته رئیس‌جمهور در سفر به استان گیلان برای نوسازی و جوان‌سازی باغات چای، گفت: با اعتبار در نظر گرفته ‌شده و بررسی تخصصی نوع تخصیص اعتبار، طی ۲ سال میزان قابل‌توجهی از باغات چای احیا می‌شوند.
وی با بیان این که اعتبار در نظر گرفته به مدت ۲ سال، برای سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ است، افزود: برای اولین بار پس از سال ۹۳، چنین اعتباری برای اصلاح و نوسازی باغات چای در نظر گرفته ‌شده که امیدوار کننده است.
جهانساز با تأکید بر این که در سه سال گذشته ۲ هزار هکتار از باغات چای گیلان و مازندران، احیا شده است، تصریح کرد: احیا این باغات با تسهیلات صندوق حمایت از توسعه چای کشور و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت با بازپرداخت ۴ ساله انجام ‌شده است.
به گفته وی، پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری نیز یک هزار هکتار از باغات چای به چرخه تولید بازگردد.
رئیس سازمان چای کشور با اشاره به سطح زیر کشت ۲۲ هزار هکتاری باغات چای در گیلان و مازندران، گفت: سطح زیر کشت باغات چای در سال ۹۲، در حدود ۱۵ هزار هکتار بوده که با فعالیت‌های انجام ‌شده در راستای احیای باغات، سطح زیر کشت باغات کشور در حال حاضر به ۲۲ هزار هکتار رسیده است.
مطلب قبلیجاری شدن ۱۷ میلیارد مترمکعب روان‌آب در سطح کشور
مطلب بعدیشناسایی خسارات چوبخواران در عرصه‌های درختی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید