شرکت بازرسی «م. س.س. آ» در سامانه ستاد ایران ثبت نشده است

2
مزرعه سبز: ستاد ایران دات ای آر (Setadiran.ir) یک سامانه ثابت و پایگاهی است که همه ادارات دولتی یا نیمه دولتی هر گونه خرید و فروش، مزایده و مناقصه خود را باید در آن ثبت کنند. در این پایگاه که مدیرعامل سازمان به درستی آن را سامانه تدارکات الکترونیکی دولت نامیده است دستگاه اجرایی با نام دستگاه مرکزی یا وزارتخانه وارد شده، موضوع معامله، نوع آن و مبلغ معامله را اعلام می‌نماید. مهلت ارائه پیشنهاد و ارائه پاسخ حتی به ساعت، روز، ماه و سال مشخص می‌شود.
نامه هیچ فراخوانی تحت عنوان بازرسی کمی و کیفی به تاریخ فراخوان در این سامانه ثبت و دیده نشده است.

گروه خبرنگاران اخبار سبز کشاورزی (مزرعه سبز) با مروری بر نیازهای سازمان مرکزی تعاون روستایی، از سال 1392 (سال تاسیس ستاد ایران) تا 18 بهمن امسال (چون سایت و محتوای آن محرمانه نیست)، به دنبال ثبت درخواست به فراخوان سازمان برای بازرسی 50 یا 70 هزار تن میوه (پرتقال و سیب درختی)، نوع معامله، شماره معامله، مهلت ارائه و… پیشنهاد بود که آن را نیافت.
در حالی که سازمان مثلا خرید بیسکویت طعم‌دار جعبه مقوایی دو کیلویی با نام تجاری «مارمارا» و مرجع عرضه کننده آن (جلال حاجی‌پور کندرو) یا حتی خرید «خودکار و مداد» را در ستاد ایران (Setadiran.ir) ثبت کرده و نیک می‌داند حتما برای بازرسی کار عظیم چند ده هزار تن میوه باید موضوع را اما اثری از آن ثبت همانند سال های قبل (مثلاً ردیف 160)در این سامانه ثبت می نموده است.

قادری فر کیاکلایی و شرکت بازرسی کیاکلایی

آقای دکتر قادری‌فر کیاکیلایی در برنامه ساعت 22 و 45 دقیقه چهارشنبه 27 بهمن با نشان دادن اوراق پرینت رنگی ادعا می‌کرد درخواست سازمان در سامانه ستاد ایران ثبت شده و چندین شرکت در مناقصه حضور یافته و چند بار مناقصه تکرار شده، نهایتا شرکت برنده انتخاب شده است با وجود عدم ثبت در ستاد اینک لازم است مدیرعامل سازمان گواهی بهره برداری و استاندارد شده این شرکت را به صورت شفاف نشر دهد که مسلماً «گفت یافت می نشود، گشته ایم ما».

کاش تسنیم قبل از پخش مصاحبه به ستاد ایران (Setadiran.ir) مراجعه می کرد

در دو مرحله ثبت مناقصه رسمی در سامانه  تدارکات الکترونیکی دولت 11 شرکت در دور اول و 7 شرکت در دور دوم پاکت مناقصه را دریافت کرده اند (در حالی که در این ستاد نه روز، نه ساعت، نه نام و فراخوان بازرسی کالا اعلام شده است) و جالب اینکه ایشان می گوید در بین شرکت اول و 7 شرکت دوم فقط شرکت محل زادگاه وی برنده شده است.
جالب تر اینکه آقای قادری فر کیاکلایی نام شرکت «مازند آریا» را نیز به میان آورده است؛ در حالی که وی برگه های «م. س. س. آ» را به مجری تلویزیون نشان داده است و البته ما منتظریم ایشان مستندات ثبت در سامانه ستاد ایران را ارائه دهد تا منتشر کنیم.

اول به ستاد ایران بروید بعد ادعا کنید

از ملت شریف ایران ، نمایندان مجلس و بازرسی کل کشور ، بازرسی ویژه رئیس جمهور درخواست می شود به راحتی وارد ستاد ایران یا همان سامانه تدارکات الکترونیکی دولت شوند و چنانچه ثبت نامه های ادعای آقای قادری فر کیاکلایی در محدود تاریخ قبل از عقد قرارداد با «م.س.س. آ» در آن ثبت شده خبرنگاران را نیز از اشتباه در آورند.

از ماست که بر ماست

امید است خبرنگاران محترم تسنیم که بدون مطالعه و تحقیق اقدام به پخش این خبر نموده و خبرنگاران هم صنف خود را رسانه زرد نامید، یک بار هم که شده وارد ستاد ایران بشوند و نتیجه بررسی خو را اعلام نمایند

خدا را در نظر بگیرید

چنانچه مخاطبین محترم از جمله خبرنگار محترم تسنیم به این ستاد مراجعه نمایند، فراخوانی با شماره معامله مشخص در مورد بازرسی ها ی ثبت شده می توانند در یافتن و انتشار این ثبت به ما کمک نمایند.
مقاله قبلیموازی‌کاری شرکت‌های خصوصی زیر نظر اداره تعاون با تعاونی‌ها
مقاله بعدیتعاون روستایی و شائبه فسادهایی که امنیت غذایی را نشانه می‌رود

2 نظرات

 1. سلام
  یک جو وجدان نه در گزارشگران این خبر نه در راویی وجود ندارد .
  چون تابحال نه سامانه ستاد ایران قبول دارند و نه فرآیند آن رابلد هستند
  در سامانه ستادایران اگر معامله ای تمام فرآیند انجام نشود در گزارش های عمومی قابل رویت برای عموم نخواهد بود اگر وجدان دارید فرخوان شماره 2000001151000005 از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت استعلام نمایید تا کور شود هر آنکه حقیقت را نمی تواند ببیند

  • سلام
   دوست ارجمند آقای علی یا خانم mis ابتدا به ساکن از اینکه هشدار وجدانی به ما می دهید سپاسگزاریم و امیدواریم با بررسی هشدار شما، چنانچه اشتباهی در گزارش رخ داده به سرعت آن را جبران نماییم.
   پیش از آن استدعا می شود شما که در سامانه ستاد ایران setadiran.ir این معامله ثبت شده را مشاهده کردید با ارسال تصویری از آن و لینک مرتیط ما را در جریان قرار دهید تا ضمن اظهار شرمندگی و عذرخواهی از مردم، آن را منتشر نماییم.
   برای اطلاع شما عرض می شود فراخوان با شماره یاد شده را استعلام کردیم و چیزی قابل مشاهده نبود. لطفا این استعلام را نیز برای ارسال کنید.
   خواهشمند است در این زمینه با نظر و تجربیات خود مقاله، گزارش و تحلیلی بنویسید تا در این خبرگزاری منعکس شود. خاطرنشان می شود در صورت صلاح دید با نام خودتان یا اینکه با نام مستعار و امضای محفوظ منتشر خواهد شد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید