توسعه عمودی با کشت در محيط‌هاي کنترل شده

0
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: استفاده بهینه از آب و افزایش بهره‌وری آن با اجرا، تکمیل و بهره‌برداری طرح‌های آب و خاک یکی از اهداف و برنامه‌های مهم دولت است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از آریا، علیمراد اکبری بیان داشت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی‌های پی درپی، سیاست وزارت جهاد کشاورزی بر توسعه عمودی با کشت در محیط‌های کنترل شده قرار گرفته است.
وی افزود: در استان ایلام تاکنون بیش از 100 هزار هکتار به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز شده است.
معاون وزیر در امور آب و خاک خاطرنشان کرد: استان ایلام دارای ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه است که این امر موجب ارزش افزوده محصول برای بهره‌برداران می‌شود.
بنابه این گزارش، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی به همراه مدیرکل و معاون دفتر توسعه شبکه‌های آبیاری و زهکشی، مدیر دفتر فنی موسسه جهاد نصر، نماینده مجری طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور و مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام از پروژه‌های آب و خاک استان درشهرستان بدره بازدید کردند.
همچنین علیمراد اکبری از محل ایستگاه پمپاژ ولیعصر و عملیات اجرایی الکتریکال و مکانیکال ایستگاه پمپاژ زید و تلخاب شهرستان بدره بازدید کرد.
گفتنی است؛ به منظور استفاده بهینه از منابع آب و خاک برای تکمیل پروژه‌های با اولویت پیشرفت فیزیکی بیشتر از 70 درصد در سطح استان برنامه‌ریزی لازم صورت گرفت.
مقاله قبلیپرورش تیلاپیا در استخر، سرمایه‌گذاری کمتر و منافع بیشتر
مقاله بعدی«کُنار بلوچی» میوه ای با خواص اعجاب انگیز

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید