اختصاص کود یارانه‌ای به تمامی محصولات کشاورزی الگوی کشت قم

0
اختصاص کود یارانه‌ای به تمامی محصولات کشاورزی الگوی کشت قم
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم به مناسبت هفته جهاد کشاورزی اعلام کرد: به تمامی محصولات کشاورزی مطابق با الگوی کشت استان، کودهای شیمیایی یارانه‌ای تخصیص داده شده است.
اخبار سبز کشاورزی؛ حسین زند گفت: در راستای اجرای طرح برنامه الگوی کشت استان به تمامی محصولات کشاورزی اعم از  زراعی، باغی، گلخانه‌ای و گیاهان دارویی، ابلاغی سازمان جهاد کشاورزی استان، کودهای یارانه‌ای تخصیص داده شده است.
الگوی کشت استان قم شامل 94 نوع محصول کشاورزی در سطح بیش از 75 هزار هکتار است
وی بیان داشت: در حال حاضر برنامه الگوی کشت استان قم شامل 94 نوع محصول کشاورزی در سطح بیش از 75 هزار هکتار است.
زند با اشاره به وضعیت مطلوب تامین و تدارک کودهای یارانه‌ای استان قم افزود: از ابتدای سال 1402 تاکنون بیش از 7 هزار تن انواع کودهای شیمیایی یارانه‌ای ازته، فسفاته و پتاسه برای استان قم تدارک شده است.
ایشان افزود : در دوماهه ابتدای سالجاری بیش از 2 هزار تن کود یارانه ای در بخش کشاورزی توزیع و مصرف گردیده است و در حال حاضر بیش از 4 هزار تن انواع کودهای مذکور در انبار های تحت پوشش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در استان جهت تامین به موقع نیاز کشاورزان عزیز و بهره برداران بخش کشاورزی ذخیره سازی شده است .
زند در پایان بیان کرد: شبکه رسمی توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در سطح استان شامل 21 کارگزار توزیع نهاده های کشاورزی میباشد که کودهای شیمیایی یارانه ای از طریق این شبکه و با قیمت های مصوب  و تحت کنترل و نظارت کامل به مصرف کشاورزان و از طریق حواله های الکترونیکی توزیع میگردد .
مطلب قبلیاهمیت حفظ بقایای گیاهی در سطح خاک
مطلب بعدیخوراکی‌ها و میوه‌های آبرسان به بدن را بشناسید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید