خبر فوری
شناسه خبر: 36110

افت ۲۰ درصدی قیمت انواع میوه و صیفی

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران از کاهش قیمت میوه‌های داخلی و وارداتی خبر داد. به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایسنا؛ مصطفی دارایی نژاد با بیان اینکه قیمت

افت ۲۰ درصدی قیمت انواع میوه و صیفی
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران از کاهش قیمت میوه‌های داخلی و وارداتی خبر داد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایسنا ؛ مصطفی دارایی نژاد با بیان اینکه قیمت میوه‌جات و صیفی‌جات روند کاهشی به خود گرفته است، گفت: در میدان مرکزی میوه و تره بار در همه اقلام ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش قیمت داشتیم.
وی ادامه داد: علت این کاهش قیمت عرضه فراوان بار است. البته گرمای هوا هم تاثیر گذار بوده، زیرا فروشندگان تمایل دارند محصولات خود را زودتر بفروشند تا روی دستشان نماند.
رئیس اتحادیه بارفروشان تصریح کرد: شب قبل ۱۵ هزار تن انواع میوه و صیفی به میدان مرکزی میوه و تره بار وارد شد و عرضه اقلام مختلف زردآلو، گیلاس، هلو، شلیل، شبرنگ، آلو قطره طلا، هندوانه، طالبی، گرمک، خربزه، جانا و ملون ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافت.
وی افزود: حدود ۲۰۰ کانتینر موز نیز وارد کشور شده و در حال رنگ‌آوری است. همچنین ۲۶۰ کانتینر انبه هم وارد مرزهای کشور شده است. بنابراین می‌توان گفت عرضه موز و انبه هم که میوه‌های وارداتی هستند، افزایش یافته است.
دارایی نژاد با اشاره به کاهش قیمت موز گفت: قیمت موز هندی با کاهش ۵۰۰۰ تومانی به ۴۵ هزار تومان و موز اکوادور هم از ۶۵ هزار تومان به ۵۷ هزار تومان رسیده است.
به گفته وی همه محصولات کاهش قیمت‌ داشته‌اند و از روزهای آینده این کاهش قیمت در بازار مصرف‌کنندگان احساس خواهد شد.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای