خبر فوری
شناسه خبر: 38622

تشکیل جلسه غیرعلنی درباره بنزین؟

دولت توضیح بدهد که چه می‌ خواهد کند؟ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خواستار تشکیل جلسه غیرعلنی درباره موضوع بنزین شد. به گزارش اخبار سبز کشاورزی به

تشکیل جلسه غیرعلنی درباره بنزین؟

دولت توضیح بدهد که چه می‌ خواهد کند؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خواستار تشکیل جلسه غیرعلنی درباره موضوع بنزین شد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از همشهری آنلاین؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس خواستار تشکیل جلسه غیرعلنی درباره موضوع بنزین شد. جبار کوچکی‌نژاد در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری گفت: درباره موضوع بنزین جلسه غیرعلنی برگزار و شفاف‌سازی شود.
بیشتر بخوانید: تصمیم‌گیری آشفته دولت درباره بنزین
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی درباره این درخواست به همشهری آنلاین گفت: روال معمول این است که وقتی دولت می‌خواهد در مورد موضوعات مهم مانند نفت تغییرات بدهد در شروع بودجه سالانه دیدگاه‌های خود را می‌دهد و منابع و هزینه‌ها را هم مشخص می‌کند اما در مورد تغییرات نفت و بنزین امسال چنین رویه‌ای دیده نشده است در حالی که بنزین چیزی نیست که منابع محدودی داشته باشد و منابع آن باید در بودجه لحاظ شود.
کوچکی‌نژاد ادامه داد: مصرف بنزین در کشور افزایش یافته است و درحال حاضر ما بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر روزانه بنزین مصرف می‌کنیم که باید مابه‌التفاوت این رقم‌ها که بسیار بالاست در بودجه در نظر گرفته می شد در حالی که دولت در بودجه چنین چیزی ندیده و از آن‌طرف مجلس هم تاکید داشته است که افزایش قیمت بنزین در ۱۴۰۲ ممنوع است اما اینکه دولت کارت آزاد را از پمپ‌بنزین‌ها جمع کرده و با دستکاری‌ روی کارت بنزین و اعمال محدودیت در سوختگیری بخواهد این موضوع را مدیریت کند به اعتقاد من جز ناراضی کردن مردم نتیجه‌ای نخواهد داشت.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: اگر دولت می‌خواهد تغییر قیمت بدهد می‌تواند در مجلس در جلسه غیرعلنی نظرات خود را بدهد و نظر نمایندگان را هم بگیرد چون وقتی کار بزرگی می‌خواهید انجام دهید باید منابع و محل هزینه‌کرد آن مشخص باشد.
وی ادامه داد: درحال حاضر صحبت از افزایش مصرف بنزین است، این در حالی است که یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین به وضعیت خودروها و عوامل دیگر مربوط است که ما در همه این موارد قانون مشخص و اصلاحات داریم و دولت باید طبق اینها پیش برود.
کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه راه و روش اصلاح قیمت‌ها مشخص است و قانون دارد، بیان کرد: دولت باید مجلس را در این زمینه همراه کند.
وی با بیان اینکه در موضوع بنزین مسئولان باید با دقت بیشتری عمل کنند، گفت: در حال حاضر، مجلس به شدت مخالف رویه دولت در این زمینه است و ما به دنبال این هستیم که جلسه غیرعلنی برگزار شود و دولت بیاید و توضیح بدهد که چه می‌خواهد کند و چرا این آشفتگی را در جامعه ایجاد کرده است.
این نماینده مجلس عنوان کرد: احتمالا این جلسه سه‌شنبه صبح برگزار شود.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای