آخرین خبرها:
شناسه خبر: 13454

سازمان تعاون روستایی پاشنه آشیل وزارت ساداتی‌نژاد می‌شود؟

«ابهامات گسترده در عملکرد سازمان تعاون روستایی برا ی خرید میوه شب عید» این بخشی از خبر پایگاه خبری کشاورزی آینده جهان (کاج پرس) است

سازمان تعاون روستایی پاشنه آشیل وزارت ساداتی‌نژاد می‌شود؟
«ابهامات گسترده در عملکرد سازمان تعاون روستایی برا ی خرید میوه شب عید» این بخشی از خبر پایگاه خبری کشاورزی آینده جهان (کاج پرس) است که در آن به بررسی مستندات موجود درباره اختلاف قیمت معنی‌دار در خرید میوه برای ذخیره‌سازی شب عید و قیمت‌های موجود در بازار میوه پرداخته است.
به گزارش مزرعه سبز این پایگاه خبری در مشروح گزارش خود چنین آورده است:
از روزی که یک شبه بحث توزیع هوشمند اقلام اساسی آن هم در سامانه گمنام بازرگام توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی مطرح شد انتقادات به رفتار و عملکرد سازمان تعاون روستایی بالا گرفت.

دفاع چشم بسته وزیر از عملکرد سازمان مرکزی تعاون روستایی

انتقادات از نحوه انتخاب پیمانکار، نحوه اجرا و سایر ابهامات و ایراداتی که هیچ گاه به آنها پاسخی داده نشد و تنها شخص وزیر جهاد کشاورزی یک تنه به دفاع از آن پرداخت و با توجیه عملکرد زیر مجموعه خود، حتی به تبلیغ سامانه بازرگام در حضور رئیس جمهور در هواپیما پرداخت و در پاسخ به منتقدان بدون آوردن دلیلی قانع کننده، پای خود را در یک کفش قرار داد و چشم بسته به دفاع از عملکرد سازمان مرکزی تعاون روستایی و مدیر منصوبش کرد تا نشان دهد وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم چندان گوش شنوایی برای انتقادات دلسوزانه و خیرخواهانه ندارد و مرغ وزیر در برابر انتقادات تنها یک پا دارد.

اختلاف عجیب و معنی دار قیمت خرید تعاون روستایی و قیمت های موجود در بازار

اما حالا بعد از گذشت تنها چند ماه از ماجرای توزیع هوشمند کالاهای اساسی توسط سامانه بازرگام، صدا و سیما در گزارشی مستند به وضعیت خرید میوه شب عید و اختلاف عجیب و معنی دار قیمت خرید تعاون روستایی و قیمت های موجود در بازار پرداخته است.

ضرورت بررسی واقعیت های موجود

اما بعد از پخش گزارشی از خبر 21 شبکه یک سیما در گفت و گویی زنده با اسماعیل قادری فر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی و حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس و آذری بقا خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به بررسی واقعیت های موجود پرداخت.

مجلس به این موضوع رسیدگی خواهد کرد

گفت و گویی که که در آن قادری فر عملا نتوانست در مقابل حرف های خبرنگار صدا و سیما از عملکرد سازمان مرکزی تعاون روستایی دفاع کند و حاجی دلیگانی قول داد قطعا مجلس به این موضوع رسیدگی خواهد کرد و گزارش این موضوع را خدمت ملت تقدیم خواهیم کرد.

واکنش وزیر جهاد کشاورزی چیست؟

حالا با توجه به وضعیت عملکرد سازمان مرکزی تعاون روستایی در این موارد منتظر واکنش وزیر جهاد کشاورزی می مانیم تا ببینیم ساداتی نژاد همچنان یک تنه و جانبدارانه از سازمان تعاون روستایی دفاع خواهد کرد و عملکرد سازمان تعاون روستایی پاشنه آشیل وزارت ساداتی نژاد در دولت سیزدهم خواهد بود و یا بالاخره باید منتظر برخورد جدی او باشیم.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای