آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45032

آخرین آمار قربانیان تصادفات نوروزی با پایان تعطیلات

جان باختن ۷۶۹ نفر در تصادفات جاده‌ای نوروز ۱۴۰۳

کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان در صدر بیشترین آمار تصادفات قرار گرفتند

جان باختن ۷۶۹ نفر در تصادفات جاده‌ای نوروز ۱۴۰۳

به گزارش اخبار سبز کشاورزی؛ رئیس پلیس راهور گفت: از اجرای طرح نوروزی از ۲۴ اسفند تا بامداد امروز (سه‌شنبه، ۱۴ فروردین)، ۷۶۹ نفر در صحنه تصادف جان خود را از دست داده اند و حدود ۲۰ هزار و ۲۱۴ نفر مصدوم شدند.

سردار سیدتیمور حسینی گفت: در ۱۹ روز اخیر، ۶۳۳ فقره تصادف فوتی، ۱۶ هزار و ۹۶ فقره تصادف جرحی و ۸۰ هزار و ۴۶۰ فقره تصادف خسارتی در جاده‌های کشور اتفاق افتاده است.


بیشتر بخوانید: از توزیع تخمه بو داده تا دادن قهوه تلخ


این مقام انتظامی افزود: در این مدت زمان استان‌های کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی و خوزستان بیشترین آمار تصادفات فوتی را داشتند.

رئیس پلیس راهور گفت: براساس آمار مرکز ثبت ترددها، درحال حاضر در استان مازندران ۱۱۹ هزار خودرو مسافر، استان گیلان ۱۰۹ هزار خودرو مسافر و در استان خراسان رضوی ۴۷ هزار دستگاه خودرو مسافر وجود دارد.

سردار حسینی با بیان اینکه در جریان سفر‌های نوروزی از ۲۴ اسفند تا روز گذشته، حدود ۵۰۲ میلیون تردد بین استانی در جاده‌ها ثبت شده است، افزود: این رقم روزانه به طور متوسط به حدود ۲۶.۵ میلیون تردد رسیده و این آمار تردد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲ درصد کاهش داشته است.

این مقام انتظامی گفت: آمار پلیس راهور نشان می‌دهد در ۱۹ روز اخیر، ۳۶۸ هزار خودرویی که از استان تهران خارج شدند، هنوز به این استان بازنگشتند./پیام ما

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای