آخرین خبرها:
شناسه خبر: 10667

توزیع ۵۰۰ هزار تن نهاده بین دامداران روستایی و عشایری

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از توزیع ۵۰۰ هزار تن نهاده بین دامداران روستایی و عشایری خبر داد.

توزیع ۵۰۰ هزار تن نهاده بین دامداران روستایی و عشایری
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از توزیع ۵۰۰ هزار تن نهاده بین دامداران روستایی و عشایری خبر داد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسین دماوندی نژاد با اعلام این خبر گفت: این نهاده ها شامل جو، ذرت، کنجاله سویا و سبوس است که به تمام دامداران سبک و سنگین روستایی و عشایری اختصاص می یابد.
وی با اشاره به اقدام وزارت جهاد کشاورزی در ارائه خدمات "دامدار کارت"، اظهار کرد: ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب "دامدار کارت" برای دامداران روستایی و عشایری پیش بینی شده است.
دماوندی نژاد خاطرنشان کرد: ظرف روزهای گذشته ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی در سامانه بازارگاه بارگذاری شده و در هفته آینده این نهاده ها در اختیار دامداران روستایی و عشایری قرار می گیرد.
وی افزود: دامداران روستایی و عشایری می توانند از طریق سامانه بازارگاه و همچنین با مراجعه به اتحادیه هایی که برای آنها در نظر گرفته شده است، این نهاده ها را دریافت کنند.
دماوندی نژاد با بیان این که بخشی از نیاز دامداران روستایی و عشایری از طریق علوفه و بخشی نیز از طریق نهاده هایی است که با برنامه ریزی های ما تامین می شود، گفت: نیاز این دامداران با دامداران صنعتی متغییر است و بخشی از نیاز نهاده ای این دامداران را فراتر از ۵۰۰ هزار تن تامین خواهیم کرد.
وی درباره نهاده های دامی دامداران صنعتی، یادآور شد: الباقی نهاده هایی که طلب دامداران صنعتی بود را بر روی بازارگاه قرار دادیم و آنها در حال برداشت سهمیه شان هستند و بنا است که همچنان خدمات وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با تامین نهاده ها برای دامداران صنعتی، مرغداران و دامداران روستایی و عشایری، جاری باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای