خبر فوری
شناسه خبر: 36719

مرغداری ها با یک سوم ظرفیت خود کار می‌کنند

دبیرکانون مرغداران گوشتی گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید و کمبود نقدینگی، واحدهای مرغداری با حداقل ظرفیت خود کار نمی کنند. اخبار سبز کشاورزی؛ پرویز

مرغداری ها با یک سوم ظرفیت خود کار می‌کنند
دبیرکانون مرغداران گوشتی گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید و کمبود نقدینگی، واحدهای مرغداری با حداقل ظرفیت خود کار نمی کنند.
اخبار سبز کشاورزی ؛ پرویز فروغی گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید و کمبود نقدینگی، مرغداران با ۲ سوم و یک سوم ظرفیت واحدهای خودکار می کنند.
به گفته او، با وجود نوسان قیمت گوشت قرمز، خانوارها برای تامین پروتئین مورد نیاز به مرغ روی آوردند که تمامی این عوامل منجر به التهاب بازار مرغ شده است.
فروغی ادامه داد: هم اکنون که حداکثر قیمت هرکیلو مرغ زنده ۶۰ هزارتومان است، عرضه مرغ گرم با نرخ ۱۵۰ هزارتومان در خرده فروشی ها گرانفروشی است.
دبیرکانون مرغداران گوشتی نرخ مصوب هرکیلو مرغ زنده را ۵۲ هزارتومان و مرغ گرم ۷۳ هزارتومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که قیمت تمام شده مرغ زنده ۵۷ تا ۵۸ هزارتومان است که با این وجود بارها اعلام شده قیمت دستوری باید حذف شود تا مرغدار به تولید رغبت داشته باشد./ باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای