آخرین خبرها:
شناسه خبر: 43265

قیمت جگر گوسفندی و گوساله در میادین چند؟

در حال حاضر، قیمت هر کیلو جگر سیاه گوسفندی در میادین میوه و تره‌باره به ۷۰۰ هزار تومان و قیمت جگر گوساله هم به ۴۹۰ هزار تومان رسیده است. به گزارش اخبار سبز

قیمت جگر گوسفندی و گوساله در میادین چند؟
در حال حاضر، قیمت هر کیلو جگر سیاه گوسفندی در میادین میوه و تره‌باره به ۷۰۰ هزار تومان و قیمت جگر گوساله هم به ۴۹۰ هزار تومان رسیده است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از همشهری آنلاین، جدیدترین نرخنامه میادین میوه و تره‌بار حاکی از افزایش قیمت جگر گوساله و گوسفندی دارد.
بر اساس نرخنامه جدید سازمان میادین میوه و تره‌بار، قیمت انواع آلایش دامی نسبت به ماه‌های قبل افزایش یافته است که در این میان، قیمت جگر هم بالا رفته است. در حال حاضر، قیمت هر کیلو جگر سیاه گوسفندی در میادین میوه و تره‌باره به ۷۰۰ هزار تومان و قیمت جگر گوساله هم به ۴۹۰ هزار تومان رسیده است.
این در حالی است این محصولات در مغازه‌های سطح شهر با قیمت های بالاتری عرضه می‌شود. برای مثال، هر کیلو جگر گوسفندی در قصابی‌های سطح شهر تهران بالای ۷۵۰ هزار تومان به فروش می‌رود و در برخی سوپرهای گوشت آنلاین تا ۹۰۰ هزار تومان هم فروخته می‌شود.
کاهش کشتار گوسفند در داخل کشور و افزایش تقاضا برای آلایش دامی از جمله جگر در فصل سرما از دلایل گرانی قیمت این محصولات عنوان می‌شود.
در جدول زیر، قیمت دل و جگر گوسفندی و گوساله در میادین میوه و تره‌بار آمده است.
مشخصات محصول
قیمت هر کیلوگرم (به تومان)
جگر سیاه گوسفندی
۷۰۰.۰۰۰
دل و قلوه گوسفندی
۷۰۰.۰۰۰
جگر سفید گوسفندی (هر عدد)
۲۸۰.۰۰۰
دل و جگر گوسفندی (دست کامل)
۳۹۰.۰۰۰
جگر سیاه گوساله
۴۹۰.۰۰۰
دل و قلوه گوساله
۴۹۰.۰۰۰
جگر سفید گوساله
۲۵۰.۰۰۰
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای