آخرین خبرها:
شناسه خبر: 44031

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی خبر داد

واردات ۵۰۰ تن فیله تیلاپیا به کشور

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۵۰۰ تن فیله تیلاپیا وارد شده است.

واردات ۵۰۰ تن فیله تیلاپیا به کشور

به گزارش اخبار سبز کشاورزی، آرش نبی زاده گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۵۰۰ تن فیله تیلاپیا وارد شده و به رغم‌مخالفت اتحادیه و تشکل های تولیدی، بدنبال مجوز ۵۰۰ تن دیگر واردات هستند.

واردات فیله تیلاپیا اثر مستقیمی بر تولید این محصول دارد

او با بیان اینکه واردات فیله تیلاپیا اثر مستقیمی بر تولید این محصول داشته است، افزود: با وجود آنکه تولیدکنندگان در فروش تیلاپیا دچار مشکل هستند، اما جای این سوال مطرح است که علت واردات فیله تیلاپیا چیست؟

کیلو قزل آلا در عمده فروشی تهران را ۱۶۲ تا ۱۶۳ هزارتومان

نبی زاده قیمت کنونی هر کیلو قزل آلا در عمده فروشی تهران را ۱۶۲ تا ۱۶۳ هزارتومان اعلام کرد و گفت: با توجه به کاهش تولید و عرضه پیش بینی می شود که قیمت قزل آلا به ۱۶۵ تا ۱۷۰ هزارتومان برسد.

کاهش تولید قزل آلا

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های ماهیان سردآبی با اشاره به علت کاهش تولید قزل آلا گفت: با توجه به شرایط خشکسالی و کم آبی پیش بینی می شود که تولید قزل آلا به ۱۰۰ هزارتن برسد.

پتانسیل تولید قزل آلا در کشور ۳ برابر رقم فعلی است

او با بیان اینکه پتانسیل تولید قزل آلا در کشور ۳ برابر رقم فعلی است، افزود: عدم کشش بازار و کم آبی موجب شده تا تولید به این رقم نرسد. برآوردها حاکی از آن است که تولیدکنندگان در سال آینده به خاطر کم آبی رغبتی به تولید نداشته باشند.

نبی زاده درباره آخرین وضعیت صادرات قزل آلا گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۹ هزارتن قزل آلا صادر شده و پیش بینی می شود که تا پایان سال این رقم به ۱۰ تا ۱۲ هزارتن برسد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی متوسط قیمت هرکیلو قزل آلای صادراتی را ۳ تا ۳.۵ دلار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر عمده صادرات قزل آلا به روسیه، آذربایجان، ارمنستان، کشورهای عربی، عراق و امارات انجام می شود./بازار

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای