آخرین خبرها:
شناسه خبر: 20057

تولید 8 هزار تن پسماند در کلانشهر تهران طی یک شبانه روز

فریبا نبوی طهرانی فر 

تولید 8 هزار تن پسماند در کلانشهر تهران طی یک شبانه روز

روش‌های سنتی توزیع نذورات، راه کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف

معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران همزمان با آغاز ماه محرم و فعالیت هیئت‌های مذهبی گفت: هر ساله همزمان با شروع دهه محرم و نذورات مردمی، میزان مصرف ظروف یکبار مصرف نیز افزایش چشمگیری می‌یابد در حالی‌که می‌توانیم با روش‌های سنتی و استفاده از ظروف شخصی از بار آسیب‌های مخرب محیط زیستی بکاهیم.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی عادل خزایی با تاکید بر ضروظروف رت اشاعه فرهنگ «مصرف کمتر ظروف یکبار مصرف، طبیعت سالم‌تر» تصریح کرد: امسال شهرداری تهران تلاش کرده حمایت‌های همه جانبه‌ای از هیئت‌های مذهبی بکند. از همین رو می‌توانیم در کنار این حمایت‌ها در مسیر فرهنگسازی کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف گام برداریم.

حجم تولید پسماند در دهه نخست ماه محرم به بالاترین میزان می‌رسد

وی افزود: با یادآوری روش‌های سنتی توزیع نذورات به شهروندان می‌توانیم از یک سو حال و هوای شهر را به شیوه‌های سنتی عزاداری ابا عبدالله حسین(ع) و یارانش نزدیک کنیم و از سوی دیگر در حفظ محیط زیست کلانشهر تهران اقدامات اثرگذاری انجام دهیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، معاون اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار در پایان خاطر نشان کرد: میزان تولید پسماند کلانشهر تهران در طول شبانه روز حدود ۸۰۰۰ تن است که این حجم پسماند در دهه نخست ماه محرم به بالاترین میزان می‌رسد؛ موضوع مهمی که با فرهنگسازی و همراهی شهروندان در زمینه مصرف کمتر ظروف یکبار مصرف در این ایام می‌تواند تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

فریبا نبوی طهرانی فر

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای