سد فینسک ارزیابی زیست محیطی ندارد

1
نماینده مردم ساری و میاندرود با اشاره به این که سد فینسک ارزیابی زیست محیطی ندارد، گفت: این سد منابع آبی استان را مورد تهدید قرار داده است.
اخبار سبز کشاورزی: منصورعلی زارعی با انتقاد از عملکرد سازمان محیط زیست نسبت به احداث سد فینسک اظهار داشت: ۷۰۰ لیتر از حق آبه محیط زیستی مازندران به استان دیگر می‌رود و از دست محیط زیست گلایه و شکایت داریم.
وی با اشاره به وضعیت شکننده میانکاله، حفظ و رعایت حق آبه محیط زیستی آن را لازم دانست و گفت: احداث سد در بالادست منابع آبی از جمله فینسک سبب کاهش ذخایر آبی استان شده است.

بیشتر بخوانید:

وضعیت آب شرب مازندران نیز مورد تهدید قرار گرفته است

وی افزود: در سد شهید رجایی باید ۱۶۰ میلیون مترمکعب ذخایر آبی داشته باشیم که اکنون به ۱۵ تا ۲۰ میلیون مترمکعب رسیده و وضعیت آب شرب مازندران نیز مورد تهدید قرار گرفته است.
زارعی با تاکید براین که سد فینسک ارزیابی محیط زیستی ندارد، تصریح کرد: ارزیابی محیط زیستی این سد را محیط زیست سمنان صادر کرد و سازمان حفاظت محیط زیست باید جلوی آن را بگیرد.

درختان و چشمه‌ها و تالاب‌های مازندران در حال خشک شدن است

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس ادامه داد: این سد که ارزیابی زیست محیطی ندارد درحال نابودکردن حق آبه های زیست محیطی مازندران است و درختان و چشمه‌ها و تالاب‌های استان در حال خشک شدن است.
وی افزود: میانکاله نیازمند آب شیرین بوده ولی آب برای نجات آن نداریم درحالی که بالادست استان در حال سدسازی است.
مقاله قبلیاستفاده از ظرفیت مغفول مانده دیمزارها
مقاله بعدیراه‌های حفاظت از زیستگاه‌های حیات وحش

1 نظر

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید