صیادی در لیست مشاغل سخت و زیان آور قرار گرفت

0

خبر خوب برای صیادان شمال و جنوب کشور

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از موافقت وزارت تعاون، کا و رفاه اجتماعی با سختی کار صیادان خبر داد و اضافه کرد: قرارگیری شغل صیادی در لیست مشاغل سخت و زیان آور جزو مطالبات صنفی بود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از مهر؛ ابراهیم نجفی با اشاره به مضایق و مشکلات کار صیادی، اظهار کرد: صیادی یکی از شغل‌های سخت و زیان آور به نسبت سایر شغل‌ها به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید: ظرفیت‌های بی‌شمار خزر در ارزآوری دریایی

وی با اشاره به تأثیرگذاری شغل‌های شیلاتی و وابسته به دریا، افزود: صیادان در تحقق بخشی اقتصاد دریا محور نقش کم نظیری ایفا می‌کنند که باید ویژه مورد توجه قرار گیرند.

موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سختی کار صیادان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سختی کار صیادان خبر داد و اضافه کرد: قرارگیری شغل صیادی در لیست مشاغل سخت و زیان آور جزو مطالبات این صنف بود.
نجفی با اشاره به بخش قابل توجهی از آمار و جمعیت صیادی در گیلان، بیان کرد: نگاه توسعه مند به اقتصاد دریا محور بویژه در استان‌های شمال کشور در اولویت قرار دارد.

عزم جدی دولت و مجلس در گره گشایی در مسیر اشتغال و تولید

وی با اشاره به عزم جدی دولت و مجلس در گره گشایی در مسیر اشتغال و تولید، افزود: حل مشکلات صیادان و ملوانان شمال کشور بویژه در است.
عضو مجمع نمایندگان گیلان از موافقت پرداخت حق سهم بیمه‌ای صیادان و ملوانان در سال آتی خبر داد و اضافه کرد: دولت بر اساس مصوبه مجلس موظف است به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان از محل وجوه حاصل از واگذاری اموال منقول و غیر منقول نسبت به پرداخت سهم بیمه‌ای اقدام کند.
نجفی ادامه داد: ملوانان و صیادان دارای کارت فعال در سواحل جنوبی و شمالی کشور به میزان ۱۳ درصد و صیادان به میزان ۷ درصد به سازمان تأمین اجتماعی اقدام کنند.
مقاله قبلیقیمت روز گوشت قرمز در ۱۵ اسفند ۱۴۰۱
مقاله بعدیعوامل جنایت علیه دانش آموزان به اشد مجازات برسند

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید