واگذاری اراضی کشاورزی به صورت اقساطی به سرمایه گذاران

0
واگذاری اراضی کشاورزی به صورت اقساطی به سرمایه گذاران

تخفیف ۴۰ درصدی شرکت شهرک‌های کشاورزی به سرمایه گذاران خوش حساب

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی آیفارم که در شهر آفتاب برگزار شد، گفت: اراضی کشاورزی به صورت اقساطی به سرمایه گذاران واگذار خواهد شد و اگر کسی به تعهدات خود در حوزه سرمایه گذاری عمل کند مشمول ۴۰ درصد تخفیف می شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا بزرگی رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی بیان کرد: شرکت شهرک های کشاورزی مامور حمایت و تسهیل گری برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است.
وی با بیان اینکه امکان ندارد توسعه بدون حضور ذی‌نفعان اتفاق بیفتد، افزود: باید تمام ذی‌نفعان در توسعه سرمایه گذاری در بخش سهیم باشند.

سرمایه‌گذاری باید از دروازه مجوز و زمین گذر کند

بزرگی ادامه داد: سرمایه‌گذاری باید از دروازه مجوز و زمین گذر کند؛ شرکت شهرک های کشاورزی در عرصه های کشور ۲۵۰ هزار هکتار مطالعه و برنامه ریزی کرده است که ۵۰ هزار هکتار آن برای توسعه گلخانه مناسب هستند
وی تصریح کرد: برای واگذاری اراضی به سرمایه گذاران بسته سرمایه گذاری را معرفی کرده ایم، ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از این اراضی در اختیار شرکت شهرک های کشاورزی قرار دارد و این شرکت مالکیت قطعی این اراضی را به سرمایه گذاران منتقل می کند.
مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی گفت: این اراضی به صورت اقساطی به سرمایه گذاران واگذار می شود و در قالب فراخوان و اهلیت سنجی این اقدام انجام می شود. همچنین اگر کسی به تعهدات خود در حوزه سرمایه گذاری عمل کند مشمول ۴۰ درصد تخفیف می شود.
وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری «سرمایه گذاران باید در همان ابتدای کار تامین شوند» که ابزارهای حاکمیت برای تامین سرمایه گذاران اراضی و مجوز است؛ شرکت شهرک های کشاورزی مجوزهای بی نام برای سرمایه گذاران صادر می کند.
بزرگی عنوان کرد: در زمینه احداث گلخانه ها باید به سمت انبوه سازی و لیزینگ برویم تا بتوانیم ایجاد گلخانه در کشور را توسعه دهیم.
وی با بیان اینکه طبق دستور رئیس جمهور باید ۱۵۰ هزار هکتار گلخانه در کشور احداث شود، گفت: بخشی از این گلخانه ها را می توانیم در سواحل مکران احداث کنیم که در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.
مطلب قبلیکشف ضایعه ژنتیکی در گاو هلشتاین
مطلب بعدیلزوم استفاده از دانش شرکت های دانش بنیان در کشاورزی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید