پاستیل‌های بنفش اثر کاترین اپل گیت

0
پاستیل‌های بنفش اثر کاترین اپل گیت
این کتاب روایتگر داستان نوجوانی به نام «جکسون» است که به اندازه سن و سال خودش با مشکلات مالی خانواده‌اش دست‌وپنجه نرم می‌کند
اخبار سبز کشاورزی؛ کتاب «پاستیل‌های بنفش» اثر «کاترین اپل گیت» برای نخستین‌بار در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است. این کتاب روایتگر داستان نوجوانی به نام «جکسون» است که به اندازه سن و سال خودش با مشکلات مالی خانواده‌اش دست‌وپنجه نرم می‌کند. درست در همین زمان که مشکلات خانواده شدت می‌گیرد، جکسون پس از سال‌ها با «کرنشا» که گربه و دوست خیالی قدیمی اوست، مواجه می‌شود. کرنشا در ایام سختی که جکسون با آن روبه‌روست، به کمک او آمده است.
رمان پاستیل‌های بنفش با ترجمه «آناهیتا حضرتی کیاوندانی» و از سوی انتشارات «پرتقال» منتشر شد.
کاترین اپل گیت در رمان پاستیل‌های بنفش، در داستانی برگرفته از خیال و واقعیت برخی مسائل واقعی دنیای بزرگسالان را به زبانی ساده و قابل‌فهم برای نوجوانان بیان می‌کند. این کتاب شخصیت‌های زیادی ندارد و عمده‌ داستان در خانواده‌ جکسون و بین پدر و مادرش، رابین، خرگوششان و کرنشا اتفاق می‌افتد.
منتقدان پاستیل‌های بنفش می‌گویند که این کتاب به‌روشنی نشان می‌دهد که مشکلات خانواده، به‌ویژه مشکلات مادی، به‌عنوان مهمترین نهاد اجتماعی که کودکان و نوجوانان با آن در ارتباطند، چه اثراتی بر روی فرزندانشان خواهد گذاشت. علاوه‌براین، کاترین اپل گیت در این کتاب پیامی نهان برای والدین دارد و آن این است که نوجوانانشان بیش از حد تصورشان از مسائل مربوط به خانواده آگاهند و می‌توانند در عبور از این مشکلات به یاری والدین خود بشتابند؛ پس چه بهتر نوجوانان و والدین درباره این مسائل با یکدیگر صحبت کنند و حقیقت و نظراتشان را از یکدیگر پنهان نکنند.
این کتاب مناسب رده‌ سنی +۱۲ سال است و به‌عنوان کتاب رده‌ سنی نوجوان در نظر گرفته می‌شود، اما شاید اگر شما هم یک‌بار این کتاب را بخوانید فکر کنید: این کتاب برای بزرگسالان هم جذاب است!
مطلب قبلیقیمت میوه و تره بار ۹ شهریور ۱۴۰۲
مطلب بعدیبلوک بریکس پلاس و مسئله امنیت غذایی (بخش دوم)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید