آلودگی هوا عامل مرگ 4 هزار تهرانی در سال

0
بنابر آمار اعلام شده سالانه در شهر تهران چهار هزار نفر به‌دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند که این شرایط بیانگر این موضوع است که با وجود قانون هوای پاک در کشور به این قانون چندان عمل نمی‌شود و به عبارتی این قانون نیاز به بازنگری دارد. در این راستا محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: بنابر آمار اعلام شده سالانه ۴ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

وضعیت نامناسب حمل و نقل شهری در استان تهران

رئیس پلیس راهور پایتخت اعلام کرد: حمل و نقل عمومی تهران وضعیت نامناسبی دارد و عمر اکثر این دستگاه‌ها بالای ۱۲ سال است، همچنین هر موتورسیکلت ۳ برابر یک خودرو آلودگی ایجاد می‌کند. معاینه فنی و مسائل این چنین از مواردی بود که در جلسه با نمایندگان مجلس خواستیم به آن ورود کنند تا در آینده شاهد ادامه وضع موجود نباشیم.
حمیدی گفت: ساخت و سازهایی که در شهر رخ می‌دهد می‌تواند سبب ترافیک شود که در همین راستا پلیس باید مکانیزم‌های هوشمند در اختیار داشته باشد تا از اداره سنتی پایتخت جدا شود و ترافیک تهران را هوشمند کنترل و مدیریت کند.

افزایش استفاده از خودروهای شخصی پس از شیوع کرونا

رئیس پلیس راهور پایتخت بیان کرد: ۳۷ درصد افزایش تردد خودروهای شخصی را در شبکه معابر و ۳۳ درصد کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی را نسبت به سال ابتدایی ورود کرونا به کشور داریم. به گفته وی محدودیت شبانه کرونایی مزید بر علت ترافیک عصرگاهی در پایتخت است.
حمیدی خاطرنشان کرد: طرح ترافیک به دوران قبل از کرونا برگردد یا متناسب با شرایط فعلی شود، پیک شروع ساعت کاری ادارات تأثیر در ترافیک دارد؛ این در حالی است که هنوز مدارس بازگشایی نشدند و برف و بارانی در تهران نیامده است.
گفتنی است، در حال حاضر آلودگی هوا یکی از جدی‌ترین مشکلات زیست‌محیطی شهر تهران است و فوت در اثر آلودگی هوا به عامل شایع مرگ زودرس در این کلانشهرها تبدیل شده است.
مقاله قبلیبلاتکلیفی دولت در تخصیص ارز برای روغن نباتی
مقاله بعدینکات و ابهامات در دستور احیای جهاد سازندگی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید