زیرساخت‌های حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی فراهم نشده است

0
کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مجلس در زمینه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گنگ است، گفت: متاسفانه هیچ زیرساختی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی دولت فراهم نشده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از بازار، جبار کوچکی‌نژاد، با اشاره به ایده دولت در راستای سیاست‌های جبرانی پیرو حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: دولت می‌گوید که قصد دارد ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند و از سوی دیگر تاکید دارد که می‌کوشد برخی از اقلام اعم از دارو و گندم را از این ارز بی بهره نگذارد.
این نماینده مجلس تاکید دارد: متاسفانه دولت در این بخش مقداری گنگ و نامفهوم صحبت می‌کند، با این حال به طور کلی هنوز در زمینه حذف ارز ۴۲۰۰تومانی تصمیم گیری نشده و، اما از سویی دیگر قیمت نان گران شده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح می‌کند؛ اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی دولت حذف شود رقمی بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان نصیب دولت خواهد شد لذا بحث مجلس این است که دولت پولی را که به دست می‌آورد به چه نحوی هزینه خواهد کرد. آیا دولت می‌خواهد کسری بودجه خود را پیرو حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین کند؟ دولت اگر می‌خواهد پیرو حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به اقشار ضعیف جامعه رسیدگی کند باید ساز و کار آن را تبیین کرده و عنوان کند، این در حالی است که دولتمردان تا به امروز هیچ سازه کاری را در این بخش مطرح نکرده‌اند.
کوچکی نژاد بیان داشت: همین روز گذشته که مسئولین دولتی درباره بودجه در صحن مجلس صحبت می‌کردند نگفتند که به عنوان مثال ۴۵ هزار تومان یارانه را به ۱۰۰ هزار تومان افزایش خواهند داد و یا خیر؛ به هرحال مجلس در این زمینه گنگ است و در گنگی خود به کلیات لایحه بودجه رای داد آنهم بر اساس اعتمادی که به رئیس جمهور داشت.
این نماینده مجلس با بیان اینکه نمایندگان هم موافق حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند، تاکید کرد: با این حال هنوز بحث باز پرداخت ارز ۴۲۰۰ و نحوه حمایت از طبقات پائین که دارند له می‌شوند مشخص نیست. آیا دولت می‌خواهد مجددا این منابع را به همه دهک‌های یارانه بگیر بدهد؟ چه دهکی قرار است حذف شود؟
وی با اشاره به تصویب قانون تامین کالای اساسی مردم بیان داشت: متاسفانه این قانون دوسال است که تصویب شده و اما دولت‌ها آن را اجرا نمی‌کنند. باید دولت به این سوال پاسخ دهد که قصد دارد که قانون فوق را اجرا کند و یا می‌خواهد شیوه جدیدی همانند ارز ۴۲۰۰ تومانی جهانگیری ابداع کند؟
این نماینده مجلس با بیان اینکه صحبت‌های روز گذشته رئیس جمهور در دفاع از لایحه بودجه تنها یک سخنرانی بود، گفت: رئیس جمهور گفت که می‌خواهد ارز ۴۲۰۰ تومانی را ساماندهی و حقوق‌ها را عادلانه کند. خب همه ما این موارد را تکرار می‌کنیم، ولی کجا، چطور و شیوه آن چیست؟
وی تاکید کرد: متاسفانه هیچ زیرساختی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی دولت فراهم نشده است.
مقاله قبلیروستای فاطمه، روستای من
مقاله بعدیروزهای سخت خلیج گرگان

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید