صادرات میگوی پرورشی کشور با برند ایران

0
دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان با بیان اینکه تمام میگوی کشور با برند ایران صادر می شود، گفت: عمان امکان صادرات میگو به هیچ کجا را ندارد چرا که اصلا میگوی پرورشی تولید نمی کند.
به گزراش مزرعه سبز به نقل از مهر، علی اکبر خدایی، دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران مباحث مطرح شده مبنی بر صادرات میگوی ایرانی بدون برند به عمان و سایر کشورهای منطقه را تکذیب کرد و گفت: این موضوع کاملاً نادرست است.
وی با بیان اینکه تمام میگوی تولیدی ما با برند ایران صادر می‌شود، افزود: حدود ۴ سال قبل گاهی صادرات میگوی ایرانی بدون لیبل نیز انجام می‌شد اما در حال حاضر یک جعبه میگو نیز به این شکل صادر نمی‌شود.
این فعال صنفی درباره برخی مباحث مطرح شده مبنی بر صادرات میگوی ایرانی با برند عمان به سایر کشورها از جمله عربستان تصریح کرد: عمان امکان صادرات میگوی پرورشی به هیچ کجای جهان از جمله آمریکا و اروپا را ندارد چرا که اصلاً در این کشور پرورش میگو انجام نمی‌شود.
خدایی توضیح داد که در عربستان پرورش میگو انجام می‌شود و این کشور به دلیل بهداشتی به هیچ عنوان اجازه واردات میگو از کشورهای دیگر را نمی‌دهد.
وی اضافه کرد: علاوه بر این سیستم ردیابی آمریکا ( FDA) بسیار دقیق است و پرورشی یا دریایی بودن ماهی و میگو را به راحتی تشخیص می‌دهد بنابراین امکان فریب دادن آنها اصلاً وجود ندارد.
مقاله قبلیسایه جنگ بر اقتصاد جهان
مقاله بعدیسازمان تعاون روستایی پاشنه آشیل وزارت ساداتی‌نژاد می‌شود؟

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید