توزیع نهاده‌ در قالب کشت قراردادی به کشاورزان

0
نوروزی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: برای افزایش راندمان تولید محصولات کشاورزی مانند گندم باید در قالب قراردادهای منعقد شده به کشاورزان خدمات ارائه شود.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از خانه ملت، رحمت الله نوروزی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص اجرای کشت قراردادی و تاثیر آن بر افزایش سطح زیرکشت گندم، گفت: برای افزایش راندمان تولید محصولات کشاورزی مانند گندم باید در قالب قراردادهای منعقد شده به کشاورزان خدمات ارائه شود.
نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در حوزه کشاورزی به جای تقویت ستاد، صف را تقویت کنیم، ادامه داد: باید نهاده‌‎های مانند سم، کود و آب به میزان کافی و به موقع برای کشاورزان تامین شود و مهندیسن ناظر نیز بر عملکرد آنها نظارت کنند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: در مقطعی از زمان خودکفایی در تولید گندم محقق شد، در حال حاضر با توجه به تکنولوژی‌ها و تجهیزات موجود می‌توانیم میزان برداشت گندم در هر هکتار را به بیش از 9 تن افزایش دهیم.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مراحل آزمایشی اجرای کشاورزی قراردادی در زمینه تولید گندم در استان گلستان اجرا می‌شود ، تصریح کرد: مقرر شده است در قالب کشاورزی قراردادی سم، کود و بذر در اختیار کشاورزان قرار بگیرد اما میزان تخصیص این نهاده‌ها مشخص نیست.

انتهای پیام/

مقاله قبلیاحتمال حذف ارز دولتی نهاده‌های دامی تا ماه آینده
مقاله بعدیخطر انقراض گیاهان دارویی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید