دولت هنوز برای اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی آماده نیست

0
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برای تک نرخی شدن ارز ابتدا باید خود مسئولان دولتی هماهنگ و همراه باشند و مردم نیز در کف میدان مانند هدفمندی یارانه ها اقناع شوند، اما دولت محترم هنوز این فضا را محیا نکرده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از تسنیم، محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پاسخ به بررسی برنامه ها و میزان آمادگی دولت برای حذف ارز 4200 تومانی نهاده های دامی در بودجه 1401 اظهار داشت: برای جلوگیری از ایجاد نوسانات قیمت ها معتقدیم که دو نرخی بودن ارز باید برداشته شود و به سمت تک نرخی شدن برویم زیرا وجود ارز چند نرخی خود فساد زا است.
وی افزود: برای اجرای تک نرخی شدن ارز ابتدا باید خود مسئولان دولتی در راس هماهنگ و همراه باشند و مردم نیز در کف میدان مانند هدفمندی یارانه ها اقناع شوند، اما دولت محترم هنوز این فضا را محیا نکرده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ادامه داد: مادامی که دولت نتواند فضای لازم برای اجرای تک نرخی شدن ارز و اقناع مردم ایجاد کند نباید این طرح اجرا شود و در صورت اجرا کشور با آسیب جدی مواجه می شود.
وی در پاسخ به اینکه دولت چه زمانی به آمادگی لازم برای حذف ارز 4200 تومانی کالاهای اساسی می رسد،و آیا این طرح به بودجه سال 1401 می رسد گفت: مجلس بارها تاکید کرده است که دولت قبل از اجرای این طرح باید حتما زیرساخت های لازم را فراهم کند و حتی در این زمینه به دولت نامه زده ایم و پیگیری کرده ایم اما فراهم کردن شرایط بستگی به اقدامات دولت دارد.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه دولت چقدر فرصت دارد تا بتوانند مجلس را برای اجرای این طرح متقاعد کند تصریح کرد: تا پایان سال باید این فضا ایجاد شود اما برای بهمن ماه هم نهاده های دامی اختصاص یافت و احتمالا دولت نتوانند برای سال 1401 شرایط لازم برای اجرای این طرح را فراهم کند.
عسگری در پاسخ به اظهارات صورت گرفته در ارتباط با حذف یارانه نان و احتمال خرید نان با کارت مخصوص گفت: نان جزو کالاهای است که یارانه آن ادامه پیدا می کند و هیچ تغییری در این ارتباط نداریم.
مقاله قبلیکاهش ۱۲ درجه ای دما در برخی نقاط کشور
مقاله بعدیاهمیت و روند تولید نهال گواهی شده

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید