هم نوایی کانال «منو تو» با حسینی یزدی

0
اخیراً کانال ماهواره‌ای «منو تو» با ورود به بحث‌های حاشیه‌ای و طرح سخنان و موضع‌گیری سید مهدی حسینی یزدی، رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان سموم، علیه تولید داخلی به طرفداری از وی پرداخته است.
به گزارش مزرعه سبز، مشخص نیست چه کسی هماهنگی کرده تا کانال ماهواره‌ای بیگانه به حمایت از یک رئیس هیئت مدیره تشکل ایرانی بپردازد و چرا چنین اطلاعاتی به این کانال داده شده تا اعتبار محصولات کشاورزی ایرانی در کنار عکس‌آقای حسینی یزدی چنین لگدمال شود. متأسفانه به نقل از آقای حسینی یزدی و بدن ارائه مدارک و دلال مستند آمده است: چیزی که در داخل به عنوان سم تولید می‌شود از کیفیت و انتظار قابل قبول برای مصرف بخش کشاورزی برخوردار نیست و کشاورزان از روی ناآگاهی از سموم پرخطر استفاده می‌کنند.
در حالی که سال گذشته حمایت از کالای تولید داخل نام‌گذاری شده بود و امسال نیز سال رفع موانع تولید، متأسفانه سخنان آقای حسینی یزدی در کانال «منو تو» در تضاد کامل با منویات رهبری است که آن هم در یک رسانه خارجی مطرح شده و به نظر می‌رسد نهادهای امنیتی و نظارتی باید به شکل‌گیری ارسال این مصاحبه و تصویر آقای حسینی یزدی در سایت منو تو ورود کنند.
آنچه در این تنش و چالش خطرناک به نظر می‌رسد اینکه سالانه حدود 35هزار تن انواع سموم دفع آفات با کیفیت در کشور و زیر نظر سازمان حفظ نباتات تولید می‌شود که سازمان بر روند مواد تکنیکال، فرمولاسیون، مواد همراه و… نظارت و کنترل کامل دارد و متأسفانه این نوع قضاوت رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود، اعتبار چندین دهه کار و تلاش کارشناسان و مدیران سازمان حفظ نباتات را نیز در دنیا و ایران زیر سوال برده است.
در حالی که شایسته این است که سموم با کیفیت تولید داخل و تأیید شده از سوی سازمان حفظ نباتات محترم شمرده شده و در مواردی که نیاز به واردات داریم هم سموم غیرقابل تولید در ایران توسط اعضای انجمن واردات سم وارد و محترم شمرده شود که در این صورت ضرورت دارد اعضای انجمن واردات سم نسبت به موضع‌گیری حسینی یزدی که به نوعی تزلزل در ارکان انجمن است نیز تکلیف خود را روشن نمایند.
امید است سازمان حفظ نباتات و وزارت جهاد کشاورزی و انجمن تولیدکنندگان آفتکش‌ها برای دفاع از عملکرد و حقانیت خود در این موضوع ورود کنند.

انتهای پیام/

مقاله قبلیزهر زنبور عسل اقتصادی‌تر از نفت
مقاله بعدیسازمان تحقیقات کشاورزی: قاچاق خاک را تایید می‌کنیم

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید