روش پرداخت یارانه در کشور غلط است

0
مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: در کشورهای پیشرفته جهان ۴ برابر ایران برای تأمین غذا یارانه پنهان و آشکار داده می‌شود اما روش ما در پرداخت یارانه غلط است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از مهر، هوشنگ محمدی ظهر دوشنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی که در سالن همایش دانشگاه آزاد بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: امنیت غذایی یکی از محوری‌ترین برنامه‌های دولت سیزدهم در وزارت جهاد کشاورزی است.
مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: در کنار اقتدار نظامی، اقتدار غذایی برای ایجاد امنیت کشور مهم است و به همین علت در دنیا برای تأمین غذای مردم یارانه تعلق می‌گیرد.
وی افزود: در کشورهای پیشرفته جهان ۴ برابر ایران برای تأمین غذا یارانه پنهان و آشکار داده می‌شود اما روش ما در پرداخت یارانه غلط است.
محمدی تصریح کرد: ۹۵ درصد امورات کشاورزی در دست کشاورزان و ۵ درصد در دست مدیران است که همین مقدار ناچیز باعث نارضایتی شده است.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلات متعددی همچون ایجاد صف برای عرضه مرغ در دولت گذشته، گفت: باید کرامت انسانی مردم را حفظ کرده و سفره مردم را پر بار کنیم.
وی افزود: دولت سیزدهم صفر تا صد زنجیره تأمین سفره مردم را در اختیار جهاد کشاورزی گذاشته است.
محمدی با تاکید بر اینکه باید دست دلالان را از فرآیند غذای مردم قطع کرد، گفت: ۴ و نیم میلیون کشاورز پایه‌های حکومت را تقویت می‌کنند لذا رفع مشکلات آنان به افزایش سرمایه اجتماعی می‌انجامد.
وی در خصوص انتخاب مدیران استانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای انتخاب مدیران تحت فشار نیستیم.
محمدی در انتها بیان داشت: منکر اقدامات مدیران گذشته نیستیم اما کافی نبوده و باید برای امنیت غذایی بیشتر وقت بگذاریم.
مطلب قبلیمعافیت تولیدکنندگان کمپوست از پرداخت مالیات
مطلب بعدیبازنگری دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی نفع بخش خصوصی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید