نیازمند تدوین سند راه در بخش کشاورزی هستیم

0
استاندار آذربایجان غربی در سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان گفت: آذربایجان غربی جهت بهبود وضعیت بخش کشاورزی نیازمند سند راه کشاورزی است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از روستا نیوز، محمد صادق معتمدیان با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی امروز دچار روزمرگی هستیم و هیچ‌ طرح تازه ای جهت بهبود وضعیت کشاورزی وجود ندارد، اظهار داشت: سیاست های ریاضتی و انقباضی در خصوص احیای دریاچه دریاچه ارومیه دست و پاگیر بخش کشاورزی شده و بیشترین فشار آن به آذربایجان غربی اعمال شده است.
وی با اشاره به کسری منابع آب طبق برنامه احیا از وزیر کشاورزی خواستار و تصریح کرد: انجام محدودیت و سازگاری‌هایی که در خصوص کسری آب انجام شده خواستار ایجاد امکانات و تأمین منابع مالی طبق آنچه در سند راه بخش کشاورزی تدوین شده است، هستیم.
معتمدیان آمار گلخانه های استان را ۵۸ هکتار اعلام کرده و افزود: آمار گلخانه های استان طبق طبق آنچه در سند راه آمده است ناچیز بوده و خواستار حمایت دولت بوده تا آمار گلخانه های استان به ۳ هزار هکتار برسد.
استاندار آذربایجان غربی گفت: کوتاهی های بسیار زیادی در خصوص آبخیزداری انجام شده است که با توجه به تامین اعتبار به این حوزه در کشور، وضعیت استان بسیار اسفناک است.
وی با تصریح بر اینکه در خصوص خرید سیب دچار سناریوی دلالان و سودجویان هستیم، عنوان کرد: با خرید دلالان در ابتدای برداشت سیب، آن هم موقعی که کشاورز استرس فروش را دارد، با بالا رفتن قیمت سیب در اواخر برداشت، دلالان سود میلیاردی به جیب می‌زنند .
مقاله قبلیدولت رسما برنج های خارجی را گران کرد
مقاله بعدیدامداران در صف خرید نان

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید