آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45283

برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه محققان ونزوئلایی در پژوهشگاه بیوتکنولوژی

مشاور عالی سازمان تات از برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه محققان ونزوئلایی در پژوهشگاه بیوتکنولوژی خبر داد و گفت: هیاتی از محققان ونزوئلایی برای گذراندن دوره‌های کوتاه مدت در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، ۲۴ فروردین ماه وارد کشور شدند.

برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه محققان ونزوئلایی در پژوهشگاه بیوتکنولوژی

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، مردی رئیس موسسه بیوتکنولوژی کشاورزی در درحاشیه نشست مشترک با سیلوا آپونته سفیر ومحققین کشاورزی کشور ونزوئلا گفت: سفر این هیات علمی هشت نفره به ایران که در پی توافقات انجام شده با موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا صورت می‌گیرد تا ۲۸ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

وی گفت: با استقبال پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی از گسترش همکاری های علمی با ونزوئلا، تفاهم نامه ای در راستای اجرایی کردن توافقات صورت گرفته تدوین و امضا شد که زمینه‌ساز آغاز همکاری های علمی با موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا و دیگر مراکز تحقیقاتی آن کشور و حضور نخستین هیات از محققان آن کشور در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی برای دریافت آموزش های تخصصی در روزهای اخیر شد.

مردی افزود:حضور هیات ونزوئلایی برای شرکت در دوره‌های مرتبط با حوزه کشاورزی و به طور ویژه بیوتکنولوژی کشاورزی، نخستین تجربه در نوع خود در روابط دو کشور بوده و امید می‌رود با توجه به سطح کیفی بالا و میزبانی مناسب پژوهشگاه طی این دوره شاهد تداوم و گسترش این قبیل همکاری‌ها باشیم.

 رئیس موسسه بیوتکنولوژی خاطر نشان کرد: درخواست اعزام محققانی از ونزوئلا به پژوهشگاه برای آموزش در حوزه میکروبیولوژی و سیستم بیولوژی، نانوتکنولوژی، کشت بافت و انتقال ژن، اردیبهشت‌ماه سال گذشته از سوی روسای برخی موسسات تحقیقاتی ونزوئلا در نشستی آنلاین با رییس و جمعی از مدیران پژوهشگاه مطرح شد که با موافقت پژوهشگاه، مذاکرات  و توافقات لازم در این زمینه صورت گرفت.

وی از آشنایی و ارتباطات موسسات تحقیقاتی ونزوئلا با پژوهشگاه طی بازدید مردادماه ۱۴۰۱ گابریلا خیمنز، وزیر علوم و معاون رییس جمهور ونزوئلا و  آلبرتو کینترو، رییس موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا از پژوهشگاه خبر داد و افزود: در راستای اینآشنایی ها بازدید مجدد کینترو و هیاتی از محققان ونزوئلایی از پژوهشگاه در آبان ماه آن سال منجر شد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای