آخرین خبرها:
شناسه خبر: 4340

10 نژاد سگ تنبل مناسب برای زندگی در آپارتمان+ عکس

مطمئنا آپارتمان نشینی مزایای بسیاری را دارد، از جمله عدم نیاز به چمن زنی یا مراقبت از پروژه های بی شمار دیگری برای نگهداری منازل که اگر مالک خانه خود باشید، ضروری است.

10 نژاد سگ تنبل مناسب برای زندگی در آپارتمان+ عکس

اخبار سبز کشاورزی؛ نکته منفی این مطلب برای دوستداران سگ این است که نژادهای خاص اغلب مجاز نیستند، و بعضی دیگر بیش از حد فعال، پر سر و صدا برای یک محیط کوچک زندگی، کاملا نامناسب هستند. پس یک صاحب حیوان خانگی آپارتمان نشین چه باید بکند؟

خوشبختانه نژادهایی وجود دارند که نسبت به نژادهای دیگر، به انرژی بسیار کمتری نیاز دارند. البته باید به این نکته هم توجه کرد که همه نژادها به پیاده روی روزانه نیاز دارند.

ما لیستی از 10 نژاد برتر سگ تنبل را جمع آوری کرده ایم که همراهی مناسب برای سبک زندگی آپارتمان نشینی هستند.

1- کاوالیر شاه چارلز اسپانیل(Cavalier King Charles Spaniel)

وزن: 10 الی 18 پوند( 5 تا 7.5 کیلو گرم)

زیبایی: در حد متوسط

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیلز سگهای خوشحال و باهوشی هستند که با همه کنار می آیند. برخلاف سایر نژادهای کوچک، این نژاد به طور طبیعی ساکت است و تمایلی به پارس کردن و زوزه کشیدن ندارد مگر اینکه آموزش کافی ندیده باشد.

سطح انرژی این حیوان فقط به اندازه یک چرخش مختصر و بازی کوتاه است و سپس در دامان شما چرت می زند و به مدت طولانی می خوابد.

2- بولداگ انگلیسی (English Bulldog)

وزن: 45 تا 55 پوند( 23 الی 27 کیلوگرم)

زیبایی: کم

این نژادهای کوتاه و جمع و جور که به نظر می رسد نژادی تجاری هستند، در واقع حیوانات شیرینی هستند که فقط می خواهند کنار شما روی کاناپه حلقه بزنند.

بولداگ ها برای ورزش مناسب نیستند زیرا به راحتی گرم و خسته می شوند. آنها بیشتر ترجیح می دهند دور و بر و داخل خانه بچرخند. آنها فقط به اندازه کافی جثه و وحشت برای سارقان احتمالی خانه دارند. چون موهای کوتاهی دارد، همین باعث می شود تا شما مجبور نباشید ساعتها وقت خود را صرف جمع کردن موهای سگ از داخل آپارتمانتان کنید.

3- مینیاتور پینچر(Miniature Pinscher)

وزن: 8 تا 10 پوند( 4 تا 5 کیلوگرم)

زیبایی: کم

اگرچه به اندازه سایر سگهای موجود در این لیست کم انرژی نیست، اما اندازه کوچک مینیاتور پینچربرای آپارتمان ها مناسب است. این سگ پس از چند چرخیدن بار به دور اتاق نشیمن، آماده است تا در گوشه ای حلقه کند و هشت ساعت چرت بزند. با توجه به سلامت و راحتی برای آراستگی، تعجب آور نیست که چرا مینیاتور پینچر در میان ساکنان آپارتمان بسیار محبوب است.

4- تازی ایتالیایی(Italian Greyhound)

وزن: 8 تا 18 پوند( 4 تا 9 کیلوگرم)

زیبایی: کم

تازی ایتالیایی مانند پین مین، کمی انرژی بیشتری نسبت به همسالان خود دارد. تازی های ایتالیایی جمع و جور هستند، و همچنین، ضد آلرژی می باشند، وبرای کسانی که آلرژی به حیوانات خانگی دارند نیز مناسب است. تازی های ایتالیایی که به باهوشی، شیرینی و بسیار مهربان بودن شهرت دارند، همدم عالی هستند و با کمال میل ساعت ها را در یک جای گرم سپری می کنند.

5- پاگ(Pug)

وزن: 13 تا 20 پوند( 10 تا 10 کیلوگرم)

زیبایی: کم

اوه پاگ! بازیگوش و همیشه خنده دار، پاگ به فعالیت زیادی برای سرگرمی نیاز ندارد. پاگ به درجه حرارت شدید حساس است و مستعد ابتلا به مشکلات تنفسی می باشد. در هنگام حرکت در داخل منزل، پاگ خوشحال ترین است. توجه داشته باشید- این نژاد، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، گاهی اوقات مستعد پرخوری است .

6- سگ شکاری(Basset Hound)

وزن: 45 تا 65 پوند( 22 تا 33 کیلوگرم)

زیبایی: کم

باست در اصل یک سگ بزرگ با پاهای بسیار کوتاه است. این سگها با بچه ها و دیگر حیوانات خانگی بسیار خوب کنار می آیند. معمولا سگهای تنبلی هستند، اما اگر رایحه ای را انتخاب کنند، به خوبی آن را دنبال می کنند. به هر حال، این نژاد برای شکار پرورش یافته است و اگر به آنها اجازه ندهند غریزه اولیه خود را انجام دهند، عادلانه نخواهد بود.

7- تریر بوستون(Boston Terrier)

وزن: 10 تا 25 پوند( 5 تا 13 کیلوگرم)

زیبایی: کم

بوستون تریر هم مانند بولداگ، سگی کوتاه قد و جمع و جور است و براحتی ودوستانه تربیت می شود. در داخل خانه آنها کاملاً غیرفعال می مانند و در طول پیاده رویهای کوتاه مدت روزانه تمام انرژی خود را در بیرون از خانه آزاد می کنند. اندازه کوچک شان نیز آنها را برای آپارتمان های کوچک استودیویی مناسب می کند.

8- چو چو(Chow chow)

45 تا 75 پوند( 22 تا 38 کیلوگرم)

زیبایی: عالی

این نژاد که بیشتر به دلیل زبان آبی و سیاه منحصر به فرد آن شناخته می شود، اتفاقا به عنوان یک سگ کارگر در چین به وجود آمد.البته اکنون می توان آنها را در فضای خنک و روی مبل خنک کرد تا اینکه بیرون بچرخند. چوچوها مستقل و سرسخت هستند، وبرخی از صاحبان سگ، بسیار گربه مانند می باشند. اما اگر آپارتمان شما بتواند از پس اندازه بزرگ و ریختن بی حد و حصر او برآید، آنها رفیق های بزرگ را در آغوش می گیرند.

9- اسپانیل تبتی(Tibetan Spaniel)

وزن: 9 تا 15 پوند( 4.5 تا 8 کیلوگرم)

زیبایی: متوسط

اگرچه این سگها به تنهایی تنبل نیستند، اما هوشیار و کنجکاو هستندو به فعالیتهای زیادی نیز احتیاج ندارند. این نژادهای باستانی که به طور طبیعی ب سگ های دامانی معروف شده اند، در فضای خنک، داخل منزل یا هنگام چرت زدن روی پاهای شما، در شادترین وضعیت هستند. به علاوه، اندازه کوچک آنها به این معنی است که می توانند تقریباً در هر مکانی احساس راحتی کنند.

10- بالماستیف(Bullmastiff)

وزن: 100 تا 130 پوند(50 تا 80 کیلوگرم)

زیبایی: کم

احتمالاً فکر می کنید بالماستیف به هیچ وجه مناسب یک آپارتمان نیست. برخلاف تصور عمومی، این سگهای عظیم الجثه ساکت، آرام و حتی تنبل هستند. بالماستیف ها در خانه به فعالیت زیادی احتیاج ندارند، همه آنها برای نیمرخ شدن به یک کاناپه احتیاج دارند و خوشحال می شوند.

اگر صاحبخانه شما اجازه حضور یک سگ 100 پوندی را بدهد، و آپارتمان شما مملو از مو همراه با این نژاد عظیم خواهد شد، البته

آنها همنشینان عالی آپارتمانی هستند.

منبع: پوینت راستون

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای