آخرین خبرها:
شناسه خبر: 26330

۸۵ درصد چاه‌های مجاز کشاورزی کنتور ندارند

مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با وجود تکلیف قانونی برای تحویل حجمی آب به کشاورزی از برنامه دوم توسعه، ۸۵ درصد چاه‌های مجاز و ۱۰۰ درصد

۸۵ درصد چاه‌های مجاز کشاورزی کنتور ندارند
مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با وجود تکلیف قانونی برای تحویل حجمی آب به کشاورزی از برنامه دوم توسعه، ۸۵ درصد چاه‌های مجاز و ۱۰۰ درصد چاه‌های غیرمجاز کشاورزی کنتور ندارند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار ، رضا سرافرازی گفت: برای تبدیل حجمی آب به بخش کشاورزی و فعالان آن وزارت جهاد کشاورزی سال‌ها است که این مطالبه را دارد، اما تنها ۱۵ درصد چاه‌های مجاز کنتور دارند و هیچ کدام از چاه‌های غیرمجاز کنتور ندارد.
وی افزود: از برنامه دوم توسعه باید چاه‌ها هوشمند و مجهز به کنتور می‌شدند، اما محقق نشده است.
مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: برای اجرای الگوی کشت محصولات کشاورزی نیز باید تحویل حجمی آب داشت به طوری که در برنامه ششم توسعه کشور نیز اشاره شده که وزارت جهاد کشاورزی باید الگوی کشت را اجرا و وزارت نیرو نیز به صورت حجمی آب را به کشاورزان مطابق با الگوی کشت تحویل دهد.
وی تصریح کرد: بر این اساس می‌توانیم الگوی کشت کشاورزی را در کشور اجرا کنیم و به طور مثال بگویم که در یک منطقه ذرت کاشته نشود و به جای آن ذرت کاشته شود و با مشوق‌های نیز به آن‌ها پرداخت می‌شود.
سرافرازی گفت: آب مورد نیاز بخش کشاورزی باید در زمان و مکان مشخص تحویل شود، اما در این زمینه‌ها مشکل داریم و به همین
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای