آخرین خبرها:
شناسه خبر: 43676

8 هزار ذخیره ژنتیکی در ایران وجود دارد

معاون وزیر جهاد‌کشاورزی گفت: کشور ثروتمندی از لحاظ ذخایر ژنتیکی هستیم، به‌طوری که ذخایر ما از کل اروپا بیشتر است اما به حفظ و حراست از آنها کمتر توجه داشته‌ایم

8 هزار ذخیره ژنتیکی در ایران وجود دارد
معاون وزیر جهاد‌کشاورزی گفت: کشور ثروتمندی از لحاظ ذخایر ژنتیکی هستیم، به‌طوری که ذخایر ما از کل اروپا بیشتر است اما به حفظ و حراست از آنها کمتر توجه داشته‌ایم به طوری‌که در اروپا ۷ هزار ذخیره ژنتیکی وجود دارد اما این رقم در ایران ۸ هزار است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از تسنیم، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی امروز در ششمین کنگره بین المللی کلنیسین‌های دام های بزرگ اظهار داشت: تشخیص به موقع برای تصمیم‌گیری و مدیریت بیماری‌های حوزه دامپزشکی کمک زیادی می‌کند که نانوتکنولوژی میزان دقت و سرعت را افزایش می‌دهد.

ذخایر ژنتیکی ایران از کل قاره اروپا بیشتر است

وی افزود: کشور ثروتمندی از لحاظ ذخایر ژنتیکی هستیم به طوری که ذخایر ما در این بخش از کل اروپا بیشتر است اما برای حفظ و حراست از آنها کمتر توجه داشته ایم به طوری که در اروپا 7 هزار ذخیره ژنتیکی وجود دارد اما در ایران 8 هزار است.
رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه سالها در کشور در حوزه تولیدات کشاورزی ریل گذاری مناسبی نداشته ایم ادامه داد: بعد از 44 سال از پیروزی انقلاب امروز سند ملی امنیت غذایی دانش بنیان توسط رییس جمهور ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد: این سند توسط 400 استاد دانشگاه در حوزه های مختلف تدوین شده است که بخش هایی از آن نیز در ارتباط با حوزه دامپزشکی است.
وی افزود: تقویت نظام هوشمند الگوی مصرف و ایجاد نظام هوشمند پایش از جمله این موارد است.

تنها یک میلیون و سیصد هزار تن از فرصت برای تولید آبزیان استفاده می‌شود

وی اظهارداشت: 5700 کیلومتر ساحل در کشور داریم اما تنها یک میلیون و سیصد هزار تن از فرصت برای تولید آبزیان استفاده می‌شود.
در ادامه حامد زارعی ریاست سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران ، گفت: بعد از چند سال وقفه، کنگره های سازمان نظام دامپزشکی کشور دوباره احیا شده است. به این صورت که در اسفند ماه کنگره بهداشت مواد غذایی و در اردبیهشت ماه سال آینده کنگره آبزیان را داریم.
وی افزود: سعی می‌کنیم رسالت خود در ارتقای سطح علمی دامپزشکان کشور را به نحو احسن انجام و ارتقا دهیم.
بنابر این گزارش ششمین کنگره بین المللی کلنیسین های دام‌های بزرگ در مرکز همایش‌های بین المللی رازی برگزار و مقالات علمی جدید در حوزه دام های سنگین ارائه می‌شود.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای