آخرین خبرها:
شناسه خبر: 42017

۴ پنیر ویژه برای سلامت قلب

از این خوراکی خوشمزه چه می‌دانیم؟ از پیتزا گرفته تاهمبرگر، ساندویچ و مارکارونی یا پاستا، هیچ غذایی وجود ندارد که در آن پنیر نباشد. پنیر نه تنها به دلیل طعم

۴ پنیر ویژه برای سلامت قلب

از این خوراکی خوشمزه چه می‌دانیم؟

از پیتزا گرفته تاهمبرگر، ساندویچ و مارکارونی یا پاستا، هیچ غذایی وجود ندارد که در آن پنیر نباشد. پنیر نه تنها به دلیل طعم لذت بخش، بلکه به دلیل فواید بی‌شماری که برای سلامتی دارد، برای بسیاری از مردم یک گزینه محبوب غذایی است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از همشهری آنلاین؛ پنیر سرشار از مواد مغذی ضروری مانند کلسیم، پروتئین و ویتامین‌ها است که باعث تقویت استخوان‌ها، کمک به رشد ماهیچه‌ها و افزایش ایمنی کلی می‌شود. تطبیق پذیری آن با سایر مواد غذایی هیچ حد و مرزی نمی شناسد.
به سس‌ها حالت خامه‌ای می‌افزاید و طعم سالاد را افزایش می‌دهد. پنیر همچنین حاوی پروبیوتیک‌هایی است که از سلامت روده حمایت می کند. در این مطلب به برخی از پنیرهای محبوبی که برای بهبود سلامت قلب شناخته شده اند، اشاره می‌کنیم.

پنیر کوتاژ (کاتیج)

پنیر کوتاژ(کاتیج) سرشار از پروتئین برای سلامتی بسیار مفید است. میزان چربی اشباع موجود در آن بسیار کم است و به همین دلیل به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند. پروتئین موجود در آن باعث کاهش اشتها و کنترل وزن می‌شود. علاوه بر این، پتاسیم موجود در آن به تنظیم فشار خون نیز کمک می‌کند و باعث متعادل شدن اثر سدیم می‌شود که مصرف زیاد آن برای قلب مضر است (پنیر کوتاژ یک پنیر نرم است که از کشک ساخته می شود و مزه ترشی دارد. این پنیر اولین بار توسط کارگران اروپایی ساخته شد و سپس به آمریکا آورده شد).

پنیر موزارلا

پنیر موزارلا برای سلامت قلب مفید است، زیرا چربی اشباع کمتری نسبت به پنیرهای دیگر دارد. مصرف بیش از حد چربی‌های اشباع شده خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. بنابراین خوردن پنیر موزارلا که دارای چربی اشباع کمتری است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. این پنیر همچنین سرشار از پروتئین با کیفیت بالا است که برای سلامت عضلات و مدیریت وزن ضروری است. علاوه بر این، کلسیم موجود در آن به تقویت سلامت استخوان‌ها کمک می‌کند.

پنیر ریکوتا

چربی اشباع شده پنیر ریکوتا نسبت به بسیاری از انواع دیگر پنیر کمتر است، که برای سلامت قلب مفید است، زیرا مقادیر بیش از حد چربی اشباع شده می‌تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد. همچنین منبع خوبی از پروتئین است که به کنترل وزن کمک می‌کند. وزن سالم برای داشتن قلب سالم بسیار مهم است. ریکوتا همچنین حاوی مقادیر خوبی از کلسیم، منیزیم و پتاسیم است که با کنترل فشار خون باعث عملکرد صحیح و سلامت قلب می‌شود.

پنیر فتا

پنیر فتا دارای محتوای چربی کم است، به همین دلیل می‌تواند به مدیریت سطح کلسترول و کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند. این پنیر حاوی مقادیر متوسطی از چربی اشباع شده است که گزینه مناسب تری نسبت به پنیرهای پرچرب در نظر گرفته می‌شود. همچنین پنیر فتا منبع خوبی از کلسیم است که به تنظیم فشار خون سالم کمک می‌کند.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای