روستای هدف گردشگری درکش

0
مزرعه سبز: روستاي دركش با جذابیت‌های بی‌نظیرش به‌عنوان یکی از زیباترین روستاهای ایران شناخته مي‌شود. این روستای بی‌نظیر جاذبه‌های طبیعی و گیاهان دارویی بسیاری دارد و در همه فصول سال زیباست. سرسبزی بهار آن چشم‌ها را خیره می‌کند و در تابستان هم زمزمه رود، سرسبزی درختان و استواری کوه‌هایش مردم را جادو می‌کند و به‌سمت خود فرامی‌خواند.
روستای هدف گردشگری درکش در غرب استان خراسان‌شمالی و در شهرستان مانه ‌و سملقان واقع شده است. هنگامی که از مرکز خراسان‌شمالی به‌سمت این روستا که در مسیر جاده آسیایی قرار دارد، حرکت کنید، باید از شهر آشخانه در ۴۵کیلومتری بجنورد بگذرید تا پس از پیمودن ۳۰کیلومتر به این روستای زیبا برسید.
آب و هوای درکش متأثر از طبیعت جنگلی و کوهستانی آن است و مکان تفریحی خوبی برای همه فصل‌هاست. مهم‌ترین جاذبه این روستا، قرارگرفتن تنها جنگل بلوط شرق کشور در پیرامون آن است؛ البته نمی‌توان از چشمه‌ها، دره‌ها و گستره وسیع گیاهان دارویی آن نيز چشم‌پوشی کرد.
تنوع گیاهان دارویی، این منطقه را به یک داروخانه طبیعی تبدیل کرده و حتي در حاشیه جنگل و دامنه‌های کوه، فضا از عطر گیاهان دارویی انباشته است. در این روستا تاکنون ٣٨٠نوع گیاه دارویی توسط گیاه‌شناسان معرفی شده که ٧٩نوع آن از گونه‌های نادر است.
هوای خنک و موقعیت ییلاقی منطقه، مخصوصاً در فصل تابستان گردشگران بسیاری به اين روستا می‌کشاند؛ البته این مزیت به‌خاطر گونه‌های متنوع حیات‌وحش‌، باغ‌های فراوان میوه، انواع گیاهان دارویی، چشم‌اندازهای بکر و تپه‌های باستانی نيز است.

جاذبه‌های گردشگری روستای توریستی درکش

روستای درکش به‌عنوان یک روستای باستانی دارای آثار تاریخی فراوانی است. برج تاریخی سبز علی‌خان قراچورلو و تپه‌های فراوان اطرافش، نشان از تاریخی‌بودن این روستای باستانی دارد. از ديگر جاذبه‌هاي گردشگري دركش می‌توان به اثر تاریخی ارزشمند قزلرقلعه و مناظر طبيعي ازجمله سرداب‌‌های زیبا، سرچشمه‌های پرآب همچون آبشار کنگره‌زو، کوه‌های سربه‌فلک کشیده، درختان جنگلی، دره سرسبز کندریزو و مناطق ییلاقی کش‌گربه، نرگز‌لي و گولک اشاره کرد.
این روستای جنگلی و کوهستانی با چشمه‌های جوشان و آبشارهای بسیارش در کنار ذخیره‌گاه جنگل‌های بلوط در قسمت شرق کشور قرار دارد. رودخانه درکش یا زوهار نیز در روستا جاري است. به‌طور كلي این روستا دارای جذابیت‌های زیادی برای گردشگری است که هر کدام در نوع خود بی‌نظیر است.

تفریحات روستای توریستی درکش

ببرخان، تنها مکان تفریحی روستای زیبای درکش است که طبیعت زیبا و غیرقابل توصیفي دارد. این مجتمع در حاشیه کوه‌های سربه‌فلک کشیده و مه‌آلود قرار گرفته و رودخانه‌ای که از پایین آن می‌گذرد، به‌همراه درختان جنگلی، منظره‌ای حیرت‌انگیز را به‌وجود آورده است.

بهترین فصل براي سفر به روستای درکش

در تابستان این روستای زیبا هوای خنکی دارد که برای فرار از گرما پیشنهاد می‌شود. وجود باغ‌های میوه، انواع گیاهان دارویي و گونه‌های مختلف حیات‌وحش، جلوه‌ای خاص به این تفرجگاه بخشیده و هرساله میزبان شمار زیادی از دوستداران طبیعت است. از ورزش‌های بومی و محلی این روستا می‌توان به کشتی با چوخه اشاره کرد که اگر در فصل زیبای بهار به این روستا سفر کنید، حتماً تماشاگر این ورزش مفرح خواهید بود.
مقاله قبلیتقویت گیاهان آپارتمانی با کود چای
مقاله بعدیطبیعت را دریابیم

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید