خبر فوری
شناسه خبر: 39835

 ۴۰ درصد خرید تضمینی گندم توسط تعاون روستایی انجام شد

سرپرست مرکزی تعاون روستایی گفت: امسال بالای ۱۰ میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شد که حدود ۴۰ درصد آن توسط تشکل‌های تعاون روستایی تحقق یافت.

 ۴۰ درصد خرید تضمینی گندم توسط تعاون روستایی انجام شد
سرپرست مرکزی تعاون روستایی گفت: امسال بالای ۱۰ میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شد که حدود ۴۰ درصد آن توسط تشکل‌های تعاون روستایی تحقق یافت.
اخبار سبز کشاورزی ؛ آقای غلامرضا هادربادی سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: مقام معظم رهبری تعابیر بسیار ارزشمندی از تعاون، مانند چشمه جوشان اشتغال و همچنین گره‌گشایی از مشکلات دارند، وقتی چنین اعتقادی در صدر نظام وجود دارد، معنایش این است که باید به طور مضاعف و برنامه‌محور در این راستا تلاش کنیم.
بیشتر بخوانید: حمایت از زعفران کاران با توقف عرضه زعفران سال گذشته

رونمایی از برنامه راهبردی تحول سازمان مرکزی تعاون روستایی

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از رونمایی برنامه راهبردی تحول سازمان مرکزی تعاون روستایی و شبکه تحت پوشش برای نخستین بار خبر داد و گفت: این برنامه به‌عنوان نقشه راه تعاون روستایی کشور مشتمل بر ۲۲ راهبرد و ۸۵ برنامه اقدام و ۱۵ سرفصل اجرایی و کاری است که امیدواریم از نیمه دوم سال به عنوان نقشه راه سازمان و شبکه تحت پوشش قرار گیرد.
او ادامه داد: امروز به نمایندگی از ۶۹ پروژه حوزه تعاون که حدود ۲۰۵ میلیارد تومان اعتبار صرف آن شده است، سه پروژه در سه استان‌های یزد، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی افتتاح می‌شود.

برون‌سپاری ‌کارها

هادربادی در بحث برون‌سپاری ‌کارها اضافه کرد: هر کجا که نظام مقدس جمهوری اسلامی به تشکل‌ها و مردم تکیه کرد موفقیت حتمی بوده است، نمونه بارز آن مدیریت میوه شب عید توسط تشکل‌های تعاون روستایی بود که بدون هیچ‌گونه هزینه برای دولت با اثربخشی بالا انجام شد و این نشان توان بالای تشکل‌ها است.

خرید حدود ۴۰ درصد گندم توسط تشکل‌های تعاون روستایی

او با بیان اینکه در بحث گندم هم امسال به لطف الهی یک افتخار برای کشور خلق شد، بالای ۱۰ میلیون تن خرید انجام شد که حدود ۴۰ درصد آن توسط تشکل‌های تعاون روستایی تحقق یافت، ادامه داد: تشکل‌ها محموله‌های خرد گندم را از مناطق صعب‌العبور و دورافتاده جمع‌آوری کرده و به این ترتیب به خودکفایی کشور کمک کردند، اکنون نیز بحث مدیریت مازاد محصولات نظیر لیمو و گوجه فرنگی را نیز اجرایی می‌کنند.

تقویت تشکل‌های بخش کشاورزی و روستایی

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ابراز امیدواری کرد با تقویت تشکل‌های بخش کشاورزی و روستایی شاهد توسعه پایدار بخش کشاورزی و ارتقای امنیت غذایی باشیم./باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای