آخرین خبرها:
شناسه خبر: 13329

افزایش هزینه تولید عامل اصلی گرانی گوشت

قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه بخشی از افزایش قیمت گوشت ناشی از افزایش هزینه های تولید است،گفت: گوشت از سفره خانوار حذف شده است.

افزایش هزینه تولید عامل اصلی گرانی گوشت
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه بخشی از افزایش قیمت گوشت طبیعی و ناشی از افزایش هزینه های تولید است،گفت: گوشت از سفره بسیاری از خانوار حذف شده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از مهر، موسی رهنمایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: البته بخشی از این افزایش قیمت طبیعی و به دلیل افزایش هزینه‌های تولید است.
وی ادامه داد که کرایه‌های حمل و نقل نسبت به سال گذشته دو برابر شده همچنین دولت نیز مبالغی را تحت عنوان مالیات ارزش افزوده دریافت می‌کند که این موارد روی قیمت تأثیر گذار است.
رهنمایی بخشی از افزایش قیمت را نیز ناشی از حضور دلالان و واسطه‌ها در بازار گوشت دانست.
این فعال صنفی افزود: متأسفانه افزایش سرسام آور قیمت‌ها منجر به حذف گوشت از سبد مصرفی بسیاری از خانوار شده است.
وی از دولت خواست که سیستم پرداخت یارانه به مصرف کنندگان را اصلاح کند و گفت: همه افراد جامعه مستحق دریافت یارانه نیستند دولت باید دهک‌های ضعیف را به درستی شناسایی و یارانه را در اختیار آنان قرار دهد تا شاهد حذف کالاهای اساسی از سبد مصرفی خانوار نباشیم.
این فعال صنفی همچنین با اشاره به لزوم اجرای صحیح قانون تمرکز گفت: با وجود اینکه در حال حاضراین قانون اجرا شده اما همچنان پراکندگی‌های زیادی در این حوزه وجود دارد که لازم است این مسائل رفع شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبه تیرماه شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک درباره صادرات شیرخشک از کشور افزود: متأسفانه علی رغم گذشت حدود هشت ماه از این مصوبه هنوز صادرات با موانع زیادی مواجه است.
رهنمایی تاکید کرد: سنگ اندازی های زیادی در حوزه صادرات محصولات کشاورزی از جمله شیرخشک می‌شود و مشخص نیست که پشت پرده این سنگ اندازی ها چیست و چه کسانی از آن نفع می‌برند؟
این فعال صنفی از وزیر جهاد کشاورزی خواست روند صادرات محصولات کشاورزی بویژه شیرخشک را تسهیل کند.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای